banner250

banner203

Hafızlık proje okullarında dersler uzaktan eğitimle yapılıyor

Yalova İl Müftülüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde sürdürülen "hafızlık proje okullarında", hafızlık yapan öğrencilerin dersleri "uzaktan eğitim" yöntemiyle dinleniyor.

Yalova Müftülüğü 01.04.2020, 01:18
Hafızlık proje okullarında dersler uzaktan eğitimle yapılıyor
© Diyanet Haber

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığının yüzyüze eğitime ara vermesinin ardından, Diyanet İşleri Başkanlığı da Kur'an kurslarında ve eğitim merkezlerinde yüzyüze eğitime ara verildiğini duyurmuştu.

Kur'an kurslarınde yüzyüze eğitimlere ara verilmesinin ardından, özellikle hafızlık yapan öğrencilerin dersleri Kur'an kursu öğreticileri tarafından "uzaktan eğitim" metoduyla alınmaya başladı.

Benzer bir haber, Yalova'dan geldi.

Yalova Müftülüğü, Kur’an kursları ve proje okullarında uzaktan eğitim başlattı.

Yalova İl Müftülüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde sürdürülen "hafızlık proje okullarında", hafızlık yapan öğrencilerin dersleri "uzaktan eğitim" yöntemiyle dinlenmeye başlandı.

"İnteraktif-karşılıklı etkileşimli" şekilde hafızlık eğitimine devam eden öğrenciler, evde yaptıkları ezberlerini hafızlık hocalarına telefon ya da internet üzerinden canlı olarak dinletiyor.

Uzaktan eğitim yöntemiyle öğrenciler, hafızlık eğitimine ara vermeden devam ediyor.

Türkiye’nin "18. Hafızlık Projesi" olan ve toplamda 122 öğrencinin eğitim gördüğü proje okulunda, öğrencilerin tamamı hafızlık eğitimi alıyor.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?