banner250

banner203

Göçmen hafızlara gurbetçi desteği

Yalova Altınova İlçe Müftülüğüne bağlı Osman ve Fidaye Yazıcıoğlu Kız Kur’an Kursu'nda hafızlık eğitimi alan göçmen öğrencilere, Almanya’da yaşayan gurbetçi vatandaştan destek geldi.

Yalova Müftülüğü 03.03.2021, 14:18
Göçmen hafızlara gurbetçi desteği
© Diyanet Haber

Altınova İlçe Müftülüğüne bağlı Osman ve Fidaye Yazıcıoğlu Kız Kur’an Kursu'nda hafızlık eğitimini tamamlayarak mezun olan Iraklı göçmen kardeşler Ayşe ve Sümeyye Mathar’ın başarısı, Almanya'da yaşayan gurbetçi tarafından ödüllendirildi.

Irak göçmeni Ayşe ve Sümeyye kardeşlerin hafızlığını ikmal ettiğini İlçe Müftülüğünün sosyal medya hesaplarından öğrenen Kadir Akboğum, İlçe Müftülüğü ile iletişime geçerek göçmen hafızları ödüllendirmek istediğini belirtti.

İlçe Müftülüğü aracılığıyla hıfzını tamamlayan Mathar kardeşleri tebrik eden Akboğum, göçmen hafızları ödüllendirdi.

Gurbetçi vatandaşın hediyesini hafızlara takdim eden İlçe Müftüsü Recep Eren, "Almanya'da yaşayan Kadir Akboğum kardeşimiz, hafızlarımızı sosyal medya hesaplarımızda görünce bizi arayarak hafızlarımıza hediye vermek, hafızlık yapan diğer öğrencilerimşze de harçlık göndermek istediğini belirtti. Bizler de bugün gurbetten gelen bu anlamlı hediyeyi, yine ülkemizde gurbeti yaşayan öğrencilerimize takdim ettik. Rabbim kardeşimizin hayrını kabul etsin. Hafızlarımız adına kendisine teşekkür ediyorum." dedi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?