banner297

banner319

Yetim çocuklar yararına iftar

banner265

Tokat İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Tokat Şubesi iş birliğinde İdlib’deki yetim çocuklar yararına iftar programı düzenlendi.

Tokat Müftülüğü 26.04.2022, 00:57
Yetim çocuklar yararına iftar
© DİHA

Tokat İl Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Tokat Şubesi ve TDV Tokat Kadın ve Gençlik Kolları (KAGEM) tarafından İdlib’deki yetim çocuklar yararına iftar programı düzenlendi. 

"Yetim Çocuklara Bayram Sevinci Yaşatmaya Var Mısınız?" sloganıyla gerçekleştirilen programa İl Müftüsü Abdullah Pamuklu ve eşi, İl Müftü yardımcıları, TDV gönüllüleri ile vatandaşlar katıldı. 

Şehitler Camii İmam Hatibi Adem Demir'in Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Müftü Pamuklu, yapılan bu faaliyetlerin anlam ve önemi hakkında katılımcılara önemli mesajlar verdi. 

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından hazırlanan sinevizyonların izlenmesinin ardından İl Müftü Yardımcısı Cabir Çelik'in yaptığı dua ile program sona erdi. 

Program kapsamında toplanan yardımların İdlib'deki yetimhanelerde iftar sofrası kurulacağı ve yetim çocuklar için bayramlık kıyafet temininde kullanılacağı belirtildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)