banner250

banner255

Peygamberimiz İslam medeniyetinin temelini gençlerle attı

Tokat Müftülüğü, hayırsever vatandaşların katkılarıyla il müftülüğü koordinesinde hazırlanan öğrenci evlerinde barınan üniversite öğrencilerine yönelik kahvaltı programı düzenledi.

Tokat Müftülüğü 12.11.2018, 17:52
Peygamberimiz İslam medeniyetinin temelini gençlerle attı
© Diyanet Haber

Tokat’ta, il müftülüğü koordinesinde hayırsever cami cemaatinin katkılarıyla “Diyanet Camii Öğrenci Evleri”  projesi kapsamında hazırlanan toplam 24 evde kalan 119 üniversite öğrencisine yönelik kahvaltı programı düzenlendi.

Tokat İl Müftülüğü organizasinde hazırlanan programa İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, il müftü yardımcıları, din görevlileri ve üniversite öğrencileri katıldı. 

Kahvaltının ardından öğrencilere hitaben kısa bir konuşma yapan Müftü Bilgili: “Sizler geleceğimizin teminatı ve ailelerinizin bize emanetisiniz. Kendinizi en iyi bir şekilde yetiştirip devlete ve millete hizmet etmeniz için bizler il müftülüğü olarak üzerimize düşeni yapacağız.” dedi.

2018 yılı Mevlid-i Nebi Haftası temasının “Hz. Peygamber ve Gençlik” olarak belirlendiğini hatırlatan Bilgili, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.s.) İslam medeniyetinin temellerini gençlerle attığını ifade ederek, bu toplantıların her ay yapılacağını ve toplantılara her ay farklı bir konuk davet edileceğini söyledi.

İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar dileyerek konuşmasını tamamladı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?