banner297

banner319

Ödüller sahiplerini buldu

banner265

Tokat İl Müftülüğünce düzenlenen “On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal” konulu resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Tokat Müftülüğü 18.03.2021, 16:46
Ödüller sahiplerini buldu
© Diyanet Haber

Tokat İl Müftülüğü, “On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal” konulu resim ve kompozisyon yarışması düzenledi.

2021 yılının "Mehmet Akif ve İstiklal Marşı Yılı" olarak ilan edilmesiyle birlikte Diyanet İşleri Başkanlığınca “On Kıta Bir Vatan İlelebet İstiklal” temalı kompozisyon ve resim yarışması düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı rehberliğinde Tokat İl Müftülüğünce düzenlenen “On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal” konulu resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Projede, Tokat Müftülüğüne bağlı Yatılı Kur’an Kursu Hafızlık ve Ortaöğretim öğrencilerinin İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy’u daha iyi anlamaları amaçlandı.

Tokat İl Müftülüğünde pandemi kurallarına  riayet edilerek "Ödül Takdim Töreni" düzenlendi.

Düzenlenen ödül töreninde İl Müftüsü Abdullah Pamuklu, “Yarışmanın temel amacı, geçmiş ile gelecek arasında bir köprü oluşturarak geleceğimizin teminatı genç nesillerin ecdadını rahmetle anarak sorumluluk içerisinde vatanına karşı görevini en güzel bir şekilde yapmalarına katkıda bulunmaktır.” dedi.

Komisyon üyelerinin değerlendirmesi sonucu kompozisyon kategorisinde, Niksar 15 Temmuz Şehit Erdem Diker Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencisi Simay Özoktay birinci, Reşadiye Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencisi Atanur Özay ikinci, Merkez Uluslararası Tokat Anadolu İmam-Hatip Lisesi Burak Uslu üçüncü oldu.

Resim yarışmasında ise Merkez Mehmet Akif Ersoy İmam-Hatip Ortaokulu öğrencisi Âmine Bayram birinci, Turhal Yenisu Ortaokulu öğrencisi Gözde Han ikinci, Almus İmam-Hatip Ortaokulu öğrencisi Ahmet Sefa Elhan ise üçüncü oldu.

Hafızlar kompozisyon yarışmasında ise Mehmet Akif ERSOY Kız Kur’an Kursu öğrencisi Zeynep Kaya birinci, İbn-i Kemal Yatılı Kız Kur’an Kursu Leyla Nur Cihan ikinci oldu.

İl Müftülüğünde düzenlenen törenin sonunda, dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)