banner186

"Çanakkale’den 15 Temmuz’a Anadolu İrfanı" konferansı

“15 Temmuz 2019 Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla Turhal Müftülüğü tarafından Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde konferans düzenlendi.

Tokat Müftülüğü 16.07.2019, 16:58
"Çanakkale’den 15 Temmuz’a Anadolu İrfanı" konferansı
© Diyanet Haber
banner197

Konferans Turhal Merkez Camii Müezzin-Kayyımı İlhan Yücel’in okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. İlçe Müftüsü Mustafa Akdağ, 15 Temmuz’un ülkemizin karşılaştığı en büyük kalkışmalardan biri olduğunu, 40 yıldır din kisvesi adı altında İslâm’a büyük zararlar verdiğini, din istismarına karşı birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde olmamız gerektiğini dile getirdi.

Daha sonra 15 Temmuzla ilgi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan sinevizyon gösterisinin ardından, Programa konuşmacı olarak katılan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Oğuzhan Aydın “Çanakka’den 15 Temmuz’a Anadolu İrfanı” adlı konferansta  15 temmuzun önemi, geçmişten günümüze FETÖ yapılanması, din kisvesi adı altında nasıl din istismarı yapıldığını, FETÖ terör örgütünün  maneviyat ve eğitimdeki zafiyetleri kullanarak  insanları nasıl kandırdıkları konusunda bilgiler verdi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
13°
gök gürültülü hafif yağmurlu
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?