banner203

banner250

Şanlı zafer dualarla karşılandı

Tekirdağ Şarköy’de Malazgirt Zaferi'nin 950'nci ve 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99'uncu yıl dönümü münasebetiyle “Kur’an-ı Kerim Ziyafeti ve Dua Programı” düzenlendi.

Tekirdağ Müftülüğü 25.08.2021, 19:34
Şanlı zafer dualarla karşılandı
© Diyanet Haber

Şarköy’de şanlı zaferler dualarla karşılandı.

Şarköy İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından Malazgirt Zaferi'nin 950'nci ve 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99'uncu yıl dönümü münasebetiyle Kur’an-ı Kerim Ziyafeti ve Dua Programı düzenlendi.

Gazi Süleyman Paşa Camii'nde gerçekleştirilen programda, ilçe müftülüğü din görevlileri ve gençler tarafından Kur’an’ı Kerim okundu, dualar edildi.

Programda birlik ve beraberlik mesajı veren Şarköy İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Yaşar Özen, "26 Ağustos 1071'de kazanılan Malazgirt Zaferi Anadolu'nun kapılarını milletimize açtığı gibi Kurtuluş Savaşımızı zaferle taçlandıran 30 Ağustos Zaferi de Anadolu'nun ebedi olarak Türk vatanı olmasını perçinlemiştir. Bu vesileyle kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum, ruhları şad olsun." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (1)
Fatma Zehra 2 ay önce
Keşke burda da yapılsa. çok güzel bir uygulama emeği geçenlerden Allah razı olsun
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?