banner268

banner250

Din görevlisi öncü oldu, Bangladeş'te 12 su kuyusu açıldı

banner265

Tekirdağ Süleymanpaşa İlçe Müftülüğüne bağlı Karacakılavuz Mahallesi Merkez Camii İmam Hatibi Yasin Hacıislamoğlu öncülüğünde hayırseverlerin desteği ile Bangladeş’te 12 su kuyusu açıldı.

Tekirdağ Müftülüğü 06.12.2021, 09:09
Din görevlisi öncü oldu, Bangladeş'te 12 su kuyusu açıldı
© DİHA

Süleymanpaşa İlçesi Karacakılavuz Mahallesinde yaşayan hayırseverlerin desteğiyle açılan kuyular Bangladeş'e 'can suyu' oldu.

Karacakılavuz Mahallesi Merkez Camii İmam Hatibi Yasin Hacıislamoğlu öncülüğünde yapılan bağışlarla Bangladeş'te 12 su kuyusu açıldı.

Açılan su kuyuları ile bölgedeki Müslümanların temiz su ihtiyacı karşılandı.

İmam Hatibp Hacıislamoğlu, "Dünyada her 10 kişiden biri suya erişemiyor. Kuraklık, yokluk, hızlı nüfus artışı ve kirlilik nedeniyle içilebilir temiz su kaynaklarına ulaşılamaması veya ulaşma gücünün olmaması büyük bir sorun teşkil etmektedir. Bizler de bu sorununun çözümüne katkı sunmak için Karacakılavuzlu hayırseverlerimiz ile birlikte yürüttüğümüz bu iyilik kervanını iki hafta içerisinde sonuçlandırmış bulunuyoruz. Susuzluk ve kıtlığın önlenmesinde önemli bir faktör olan su kuyuları ile bölgelerde gönüller fethediliyor ve bölge halkı ile bağışçılar arasında gönül bağı kuruluyor. Bu iyilik kervanına katkı sunan Karacakılavuz halkına teşekkür ediyorum. Rabbim yaptıkları iyilikleri ahirette ecri ile karşılarına çıkarsın." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)