banner250

banner203

KAGEM Yaz Okulları başlıyor

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı merkezler, bu yıl da yaz boyunca gençlere ev sahipliği yapacak.

TDV 21.06.2021, 10:13
KAGEM Yaz Okulları başlıyor
© Diyanet Haber

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü (KAGEM) bünyesinde hizmet veren gençlik merkezleri, hazırladığı yaz programları ile gençlerin yaz tatilini daha verimli geçirmelerine katkı sağlayacak.

İlk olarak 2015 yılında açılan ve bu yıl 7. defa düzenlenen KAGEM Yaz Okulları'nda Kur’an-ı Kerim başta olmak üzere bilimden sanata, iletişimden değerler eğitimine, psikolojiden doğaya kadar çeşitli söyleşilerin yanında atölye çalışmaları ve ödüllü yarışmalar gibi gençlerin ilgisini çekebilecek, öğrenirken eğlenebilmelerine imkan sağlayacak etkinlikler gerçekleştirilecek.

Yaz Okulları'na dair Diyanet Haber'e açıklamalarda bulunan KAGEM Müdürü Fatma Haral Efe, koronavirüs salgının da etkisiyle gençlerin yıl boyunca etkinliklere katılamadığını anımsatarak şöyle konuştu:

"KAGEM olarak düzenleyeceğimiz etkinliklerle gençleri bir yandan eğlendirirken diğer yandan öğrenmeye ve düşünmeye yönlendireceğiz. Gençler bizim göz bebeğimiz. Bu sebeple gençlerin olduğu her yerde biz de varız. Yaz dönemi programlarımızda ortaokul ve lise öğrencilerimize TDV KAGEM Yaz Okulu'nu hazırladık. Çocuklarımızın sıkılmadan heyecanla devam edebileceği çeşitli atölye çalışmaları ile renklendirdik. Eğlenerek öğrenilen bilginin daha kalıcı olduğuna inanıyoruz. Yapılan araştırmalar da bunu destekler mahiyette. Yaptığımız çalışmalarda da bu faktörü mutlaka göz önünde bulunduruyor ve buna göre etkinlikler geliştirmeye gayret ediyoruz. Etkinliklerimize katılan çocuklarımızın bir sonraki yılı iple çektiğine şahit olmak da doğru bir iş yaptığımızı bize gösteriyor ve bizleri mutlu ediyor."

Ortaokul ve lise öğrencileri için planlanan KAGEM Yaz Okulu etkinlikleri kapsamında ortaokul ayağının 5-14 Temmuz tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirileceğini ifade eden Efe, lise öğrencileri için ise 2-12 Ağustos tarihleri arasında maske ve mesafe kuralı göz önünde bulundurularak ve sınırlı sayıda katılımla Yaz Okulu'nun yüz yüze yapılmasının planlandığını belirtt.

"KAGEM Yaz Okulu" kayıt bilgileri, TDV KAGEM sosyal medya hesaplarından paylaşılacak.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
aa 1 ay önce
sosyal medya hesaplarında paylaşacaksanız buraya bunu okumaya niye geldim ben
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?