banner203

banner250

Sinop Müftüsü Düzgüney görevine başladı

Son yayımlanan "İl Müftüleri Kararnamesi" ile Sinop İl Müftülüğüne atanan Mustafa Düzgüney, görevine başladı.

Sinop Müftülüğü 04.09.2020, 10:18
Sinop Müftüsü Düzgüney görevine başladı
© Diyanet Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan "İl Müftüleri Kararnamesi" kapsamında Sinop İl Müftülüğü görevine getirilen Mustafa Düzgüney, düzenlenen törenle görevine başladı.

Göreve başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Müftü Düzgüney, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sinop İl Müftüsü olarak yeni görevime başlamış bulunmaktayım. Bu yeni vazifemde her zaman olduğu gibi öncelikli gayem ihlas ve samimiyetle çalışarak Allah rızasını kazanmaktır. Çıktığımız bu yeni yolda tam bir ekip ruhu ile hareket ederek, var gücümüzle bayrağı daha ileri götürmenin çabası içerisinde olacağım. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak çok çeşitli alanlarda din hizmeti sunmaktayız. Cami merkezli hizmetlerden aileye, din eğitiminden manevi danışmanlık ve rehberliğe kadar toplumun her kesimine ulaşmak öncelikli görevimizdir. Yüce Rabbim, bu kutlu vazifemiz esnasında, bizleri bir an olsun istikametten ayırmasın. Tevfik ve inayetini üzerimizden eksik etmesin. Bizleri, kendi rızasına ulaştıracak amellere, Sinoplu kardeşlerimize faydalı olacak hayırlı ve etkin hizmetlere muvaffak kılsın. Yeni görevimin şahsıma, Türkiye’nin kaptan köşkü güzel şehrimiz Sinop’a ve bütün din görevlisi arkadaşlarıma hayırlar getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Mustafa Düzgüney Kimdir?

1965 yılında Ordu Çatalpınar’da doğdu. İlkokulu Çatalpınar’da bitirdi. Orta ve lise öğrenimini Ordu İmam Hatip Lisesinde 1986 yılında tamamladı. 

1998 yılında On dokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl Diyanet İşleri Başkanlığı Selçuk Eğitim Merkezinde başladığı ihtisas eğitimini 2000 yılında tamamladı.

1986-2000 yılları arasında imam hatip olarak görev yapan Düzgüney; 2000-2005 Yozgat-Aydıncık İlçe Müftüsü, 2005-2007 Yozgat İl Müftü Yardımcısı, 2007-2008 Ankara İl Müftü Yardımcısı, 2008-2015 Ankara-Beypazarı İlçe Müftüsü, 2015-2018 Rize-Pazar İlçe Müftüsü olarak görev yaptı.

Ordu-Altınordu İlçe Müftüsü olarak görev yapmakta iken 04.08.2020 tarihinde Sinop İl Müftülüğü görevine getirildi.

Evli ve üç çocuk babası olan Mustafa Düzgüney, Arapça ve Almanca bilmektedir.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?