Sinop E Tipi Kapalı ceza İnfaz Kurumu Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferans Sinop İl Müftülüğü Din Hizmetleri Uzmanı Yusuf Sözen’in Kur’an-ı Kerîm tilaveti  ile başladı.

Sonrasında konuşan İl Müftüsü Paşa Bektaş, "Rahmet ve arınma iklimi olarak Rabbimizin insanlığa hediye ettiği, ruhun aşk ve tevekkülle, kalbin iman ve sabırla dolmasına vesile olan mübarek Ramazan-ı Şerifin, sayılı günlerini tamamlamaya adım adım yaklaşmaktayız." dedi.

Müftü Bektaş, "Kadir Gecesi öyle bir gecedir ki, cahiliyenin zilletine gömülmüş zihinlere Rabbini bildirmeye; varoluş amacından kopmuş, nerden gelip nereye gittiğini unutmuş, yolunu şaşırmış insanlığa unuttuklarını hatırlatmaya gelen yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim, Ramazan-ı Şerifin kalbi olan bu gecede inmeye başlamıştır. Kur’an-ı Kerim  inmeye başladığı andan itibaren, tüm insanlığı hakka, hakikate, adalete, ahlak ve fazilete çağırmış, rahmet yüklü evrensel mesajlarıyla insanı yüceltmiş, onu şereflendirmiştir." ifadelerini kaydetti.

Bektaş, "O Kur’an ki bize varoluş gayemizi, dünyada huzurlu yaşamanın, ahirette cennete kavuşmanın yollarını öğreten bir hidayet rehberidir. İnsanlığı karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için indirilmiş bir hayat kitabıdır. Bize düşen ise onu okumayı, anlamayı ve tüm hayatımızla buluşturmayı en büyük gaye edinmektir.” diye konuştu.

Konferans hediye takdiminin ardından sona erdi.

Konferansa kurum müdürleri, idare memurları, Cezaevi Vaizi Yasin Şengül, Din Görevlisi Mustafa Baş, infaz koruma memurları ve hükümlüler katıldı.

Editör: Mehmet Öztürk