banner250

banner246

İlk Kurban Bağışı İl Müftüsü Çelik’ten

Sinop İl Müftülüğü TDV Sinop Şubesi işbirliği ile Sinop’ta vekâlet yoluyla kurban tanıtım kampanyasının startı verildi

Sinop Müftülüğü 31.07.2018, 17:14
İlk Kurban Bağışı İl Müftüsü Çelik’ten
© Diyanet Haber

Aile ve Dini rehberlik Bürosu önünde gerçekleşen tanıtım programında konuşan Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik şunları söyledi. “Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile 26 yıldır yurt içinde ve yurt dışında vekâlet yoluyla kurban kesim kampanyası düzenlemektedir. Bu yıl da “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla vekâlet yoluyla kurban bağışı kampanyasını başlatmıştır.

Peygamber Efendimiz (sav) “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” Hadis-i Şerifini kendisine misyon kabul eden vakfımız, yurtiçinde ve yurtdışında 145 ülkede kurban kesip etlerini ihtiyaç sahiplerine dağıtmaktadır.

Vakfımıza emanet edilen kurbanlar İslami usullere uygun şekilde kesilerek ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra mülteci kamplarında, savaş ve afet bölgelerinde, kıtlık ve kuraklıkla mücadele eden ülkelerde, Bir Müslümanın selamına muhtaç bölgelere kadar dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.

Asırlardır mağdurların ve mazlumların yanında yer almış olan bir milletin evlatları olarak yeniden insanlığın umudu olma yolunda inandığımız medeniyeti inşa etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Vekâlet yoluyla kurban, Afrika'ya Beyaz Adam Sadece kurban eti verip gidiyor, bizi sömürmeden köleleştirmeden yardım edip gidiyor demenin adıdır. Ömürlerinde bir kez et gören insanlara Türk milletinin Selam ve duaları ile kapılarını çalıp gariplerin mutluluğuna ortak olmanın adıdır.

İlimizde vekâlet yoluyla kurban kampanyasına katılmak isteyenler, 20 Ağustos 2018 Kurban Bayramı'nın 1. gününe kadar Valilik karşısında bulunan Aile ve Dini rehberlik Bürosuna, Cami görevlilerimize veya İl Müftülüğüne müracaat edebilirler.

Vekâlet yoluyla kurban kampanyasına katılmak isteyen vatandaşlarımız yurt içinde 850 TL yurt dışında ise 625 TL olarak belirlenen kurban bedellerini Türkiye Diyanet Vakfı veya banka şubelerine yatırmak suretiyle veya Türkiye Diyanet Vakfı resmi internet sitesi üzerinden kampanyaya katılabilirler” dedi.

Daha sonra Müftü Çelik, Türkiye Diyanet Vakfının düzenlediği kampanyaya bağışta bulunarak, Sinop’ta bu yılki ilk vekâletle kurban bağışını yapmış oldu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?