Ankara

Başkan Erbaş, Hacı Bayram-ı Veli Camisi'nde sabah namazını kıldırdı ve Kur'an-ı Kerim okudu.

Tesbihatlar ve getirilen salavatların ardından cemaate hitap eden Erbaş, "Şanlı ordumuzun kahraman askerleri, cennet karşılığında canlarını ve mallarını Rabbimizin satın aldığı kimselerdir." diyerek, tüm şehitlere rahmet diledi.

Cennet karşılığında canları satın alınan nice insanın şu an Gazze'de de şehit olduğunu belirten Erbaş, "Bazen toplu katliamlara maruz kalıyorlar. Soykırıma maruz kalıyorlar. Zalim işgalcilerin hiç merhameti yok, ahlakı yok, hukuku yok, insanlığı yok. Karşı tarafta insanlıktan tamamen çıkmış varlıklar, yukarıdan attıkları bombalarla çadırlarda kalan masum yavruları yakarak katlediyorlar." dedi.

Erbaş, İsrail'e yardım edenlerin büyük bir haram ve günah işlediğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Bunu buradan açıkça haykırıyorum. Zalimlere yardım eden, dolaylı yollardan dahi olsa yardım edenler bunun hesabını verecek. Bunun hesabını hem dünyada hem ahirette verecek. Ahirette vereceği kesin, dünyada da bunun mutlaka zararını görür. O yüzden hala boykota karşı duyarsız olanlar varsa dikkatli olsunlar. Dünya fanidir. Bu dünyadan bir şekilde asıl dünyaya, ahirete göç edeceğiz. Kimse baki değil Allah'tan başka bu dünyada. Malımız, mülkümüz, evimiz, barkımız, hanlarımız, apartmanlarımız, altınlarımız, paralarımız bizimle ahirete gitmeyecek ama Allah yolunda harcarsak bizimle gidecek. Bunu da unutmayalım. O yüzden mazlumların yanında yer alalım."

Dünyada Filistin bayraklarıyla gösteriler yapan vicdanlı insanların olduğunu aktaran Erbaş, "İnancı ne olursa olsun mazlumun yanında olmak, zalimin karşısında olmak her insanın vazifesidir." diye konuştu.

Konuşmasının ardından Erbaş, şehit Mehmetçik ve Filistinliler için dua etti.


İstanbul

2024.05.31 İstanbul'da Mehmetçik Ve Gazze Için Sabah Namazında Dua Edildi (1)

Diyanet İşleri Başkanlığının "Filistin'e destek, Gazze'ye dua" çağrısı üzerine gerçekleştirilen programlarda cemaattekiler, katledilen Müslümanlar için edilen dualara iştirak etti.

Büyük Çamlıca Camisi'nde cemaat, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından sabah namazı için saf tuttu.

Namazın ardından başta Gazze olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinde zulüm gören ve katledilen Müslümanlar için dua edildi.


Adana

Merkez Seyhan ilçesinde "Filistin'e destek, Gazze'ye dua" buluşması kapsamında vatandaşlar, sabah namazı için Ulu Cami'de bir araya geldi.

Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından saf tutan vatandaşlar, namaz kıldı.

Namaz sonrasında terör örgütlerine karşı düzenlenen operasyonlarda şehit olan Mehmetçik ve katil İsrail'in saldırıları sonucu Gazze'de hayatını kaybedenler için dua edildi.


Bilecik

Şehitler Ve Filistinliler Için Sabah Namazında Tüm Camilerde Dua Edildi (5)

Bilecik'teki camilerde, Diyanet İşleri Başkanlığının "Filistin'e destek, Gazze'ye dua" programı kapsamında, katil İsrail'in saldırıları sonucu Gazze'de hayatını kaybedenler için dua edildi.

Yediler Camisi olmak üzere kentteki camilerde sabah namazı sonrası Filistin'de hayatını kaybedenler için Kur'an-ı Kerim okundu.

Yediler Camisi'ndeki duaya katılan İl Müftü Yardımcısı Sabri Bağcı, namaz öncesi cemaate vaaz verdi. Camilere akın eden cemaat, dualara eşlik etti.


Bitlis

2024.05.31 Bitlis'te Mehmetçik Ve Gazze Için Sabah Namazında Dua Edildi (2)

Bitlis'teki Hacı Mehmet Şirin Camisi'nde sabah namazının ardından katil İsrail'in saldırıları sonucu hayatını kaybeden Filistinliler ve şehitler için dua edildi.


Kocaeli

2024.05.31 Kocaeli'de Mehmetçik Ve Gazze Için Sabah Namazında Dua Edildi (2)

Kocaeli'de katil İsrail'in saldırıları sonucu Filistin'de hayatını kaybedenler ve şehitler için sabah namazının ardından dua edildi.


Malatya

2024.05.31 Malatya'da Mehmetçik Ve Gazze Için Sabah Namazında Dua Edildi (1)

Malatya'da, sabah namazının ardından katil İsrail'in saldırıları sonucu Filistin'de hayatını kaybedenler ve şehitler için dua edildi.


Trabzon

2024.05.31 Trabzon'da Mehmetçik Ve Gazze Için Sabah Namazında Dua Edildi (1)

Trabzon'da, katil İsrail'in saldırıları sonucu Filistin'de hayatını kaybedenler ve şehitler için İskenderpaşa Camii'ndeki sabah namazının ardından dua edildi.


Muş

2024.05.31 Muş'ta Mehmetçik Ve Gazze Için Sabah Namazında Dua Edildi (4)

Muş'taki Geylani Camisi'nde katil İsrail'in saldırıları sonucu Filistin'de hayatını kaybeden şehitler için sabah namazının ardından Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi.


81 ilde dualar edildi

Öte yandan Erbaş, dün sosyal medya hesabından "Filistin'e destek, Gazze'ye dua" paylaşımında bulunarak, sabah namazında tüm camilerde şehit olan Mehmetçik ve Filistinler için dua edileceğini bildirmişti.

Bu kapsamda, 81 ildeki tüm camilerde sabah namazında dua edildi.