banner250

banner203

Sakarya Müftüsü Açık, su kuyusu için Çad’a gitti

Sakarya İl Müftülüğü ve Diyanet Vakfı Sakarya Şubesinin organizesiyle kuraklıkla mücadele edilen Çad’da açılacak su kuyusu projesi için gerekli 296 bin 500 TL toplanarak yardım kampanyası tamamlandı.

Sakarya Müftülüğü 25.12.2018, 15:34
Sakarya Müftüsü Açık, su kuyusu için Çad’a gitti
© Diyanet Haber

Sakarya İl Müftüsü İhsan Açık, su kuyularını açmak ve çeşitli hayri hizmetlerde bulunmak üzere Afrika’nın Çad bölgesine gitti. 

TDV Sakarya Şubesi ve Sakarya İl Müftülüğü tarafından “Bir damla bin umut - Haydi Sakarya bir damla da senin için aksın” yardım kampanyası kapsamında Afrika'nın Çad bölgesine giden Sakarya İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sakarya Şube Başkanı İhsan Açık’ın bölgede incelemeler yaptı.

Su kuyusu açma projesi kapsamında Afrika’nın Çad bölgesinde, Sakaryalı hayırsever vatandaşlarımız ve il müftülüğü personelinin bireysel olarak TDV Sakarya Şubesine ilettikleri yardımlarıyla 296 bin 500 TL maliyetli 2 adet su kuyusu açılarak Çadlı kardeşlerimizin hizmetine sunulacak.

Sakarya İl Müftüsü İhsan Açık, su ihtiyacının hayati derecede önem taşıdığı Çad bölgesine yardım elini uzatan Sakarya halkının yardımlarının yerine ulaşmasına bizzat öncülük ediyor.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (2)
Fevziye Budak 3 yıl önce
Allah razı olsun.Hiç bir susuz yer kalmayıncaya kadar hep beraber çalışarak amelleri daim kılsın.
Rüveyda Almaz 3 yıl önce
Allah razı olsun. Cennette kevser havuzu mükafatınız olsun. Afrikada ve diğer ihtiyacı olan ülkelerde temiz suya ulaşamayan kalmayana dek çalışmalarımız daim olsun.