banner261

banner250

Harçlıklarıyla erzak alıp yangın bölgesine gönderdi

Sakarya Pamukova'da ailesiyle birlikte yaşayan 12 yaşındaki Zeynep Ün, biriktirdiği harçlıklarla hazırladığı gıda kolisini orman yangını mağdurlarına gönderdi.

Sakarya Müftülüğü 12.08.2021, 14:19
Harçlıklarıyla erzak alıp yangın bölgesine gönderdi
© Diyanet Haber

Akdeniz ve Ege’deki orman yangınları sonrasında evleri ve eşyaları zarar gören ailelere Türkiye’nin dört bir tarafından yardım ulaştırılıyor.

Bölgede yaraları saran Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Yardım Koordinasyon Merkezi'ne duygulandırılan hediyeler de geliyor.

Türkiye Diyanet Vakfı Sakarya Şubesi de başlattığı yardım kampanyası ile bölgeye ayni ve nakdi yardım ulaştırdı.

TDV Sakarya Şubesi tarafından başlatılan yardım kampanyasına en anlamlı destek, 12 yaşındaki Zeynep’ten geldi.

Pamukova ilçesinde ailesiyle birlikte yaşayan Zeynep Ün, televizyondan takip ettiği orman yangınlarında mağdur olan vatandaşlara destek olmak için, harçlıklarıyla hazırladığı gıda kolisini TDV Sakarya Şubesine teslim etti.

Zeynep, hazırladığı gıda kolisinin içerisine bıraktığı mektupta şu ifadelere yer verdi:

"Ben Zeynep, 12 yaşındayım. Pamukova Sakarya’dan size yardım kolisi yolluyorum. Bayram harçlıklarımla ancak bu kadar alabildim. Keşke daha çok yardım edebilseydim. Sadece kuru gıda yarımında bulunabildim. Televizyonlardan afet bölgesini çok üzülerek izliyorum. Yangınların bir an evvel sönmesi için Mevlaya dua ediyorum. Mevlam yar ve yardımcınız olsun, Allah’a emanet olun."

Kampanya kapsamında toplanan yardımlar, TDV Sakarya Şubesi gönüllüleri tarafından Antalya Gündoğmuş ilçesinde yangın mağdurlarına teslim edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)