banner250

banner203

Sabah namazında gençlerin adresi Merkez Alibey Camii oldu

Nevşehir İl Müftülüğü tarafından gençlere cami alışkanlığını kazandırmak ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla “Sabah Namazı Gençlik Buluşması” ve “Hatim Programı”  düzenlendi.

Nevşehir Müftülüğü 03.12.2018, 10:06
Sabah namazında gençlerin adresi Merkez Alibey Camii oldu
© Diyanet Haber

Sabah Namazı Gençlik Buluşması Yapıldı

Merkez Alibey Camii’nde sabah ezanından sonra başlayan programda din görevlileri Kur’an-ı Kerim okudu. Yapılan istiğfar duasından sonra okunan hatimlerin duasını yapan İl Müftüsü Yakup Öztürk, birlik ve beraberliğimizin daim olması, gençlerimizin şeytani ve nefsani tuzaklardan uzak kalması, derslerinde başarılı olması ve gençliğini ibadet ve taatle geçirip hiçbir gölgenin olmadığı kıyamet gününde arşı alanın gölgesine girmeleri için dua etti. 

Sabah namazından sonra Müftü Öztürk, sabahın bereketli saatinde camiyi dolduran cemaate, gençleri teşvik eden kadın ve erkek görevli hoca hanım ve din görevlilerine, STK temsilcilerine, gençliği temsilen katılan kız ve erkek öğrencilerimize, okul müdürlerine teşekkür etti. 

Namazdan sonra cami çıkışında, bir hayırsever vatandaş tarafından namaza gelenlere sıcak çorba ikram edildi. 

Nevşehir İl Müftülüğünün organizesi ile gerçekleşen, manevi atmosferin teneffüs edildiği etkinlikten ve gösterilen ilgi alakadan dolayı memnun kalan vatandaşlar il müftülüğüne teşekkür ederek bu gibi etkinliklerin sık sık tekrarlanmasını talep etti.

Programa daire amirleri, müftülük personeli, imam hatip lisesi öğretmenleri, Kur’an kursu öğreticileri, KYK manevi rehberleri, KYK yurtlarında kalan kız ve erkek üniversite öğrencileri, STK temsilcileri ve gençlik kolları, imam hatip lisesi öğrencileri, hafızlık Kur’an kursu öğrencileri ve gençlik merkezi öğrencileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.


 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?