banner250

banner246

Nevşehir’de Salon Doldu Taştı

Nevşehir İl Müftülüğü organizesinde “Şehitlerimizi Anma Özel Programı” düzenlendi

Nevşehir Müftülüğü 16.07.2018, 14:04
Nevşehir’de Salon Doldu Taştı
© Diyanet Haber

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle düzenlenen program, Kapadokya Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleşti.

Programa, Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Hasan Başiş, Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı Fatih Akkoca, Başkanlık Vaizi Necati Günaydın, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Defterdar Orhan Taş, Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Okan Yılmaz, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener, İşkur İl Müdürü Arif Sıddık Barata, Daire Amirleri, STK Temsilcileri ile İl genelindeki Din Görevlileri, Yaz Kuran Kursları öğrencileri ve öğrenci velileri katıldı.

Merkez Koparan Kur’an Kursu öğrencisi Hamza Satılmış’ ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, Diyanet İşleri Başkanlığının hazırlamış olduğu 15 Temmuz konulu sinevizyon ve Sala dinletisinin ardından İl Müftüsü Yakup Öztürk açılış konuşması yaptı.

İl Müftüsü Öztürk; Salonu büyük bir coşkuyla dolduran katılımcılara teşekkür ettikten sonra, her milletin asla unutamayacağı acı hikâyelerle yazılan destanları olduğunu, bunlardan birisinin Çanakkale Destanı, diğerinin ise sene-i devriyesini idrak ettiğimiz 250 şehidin verildiği 15 Temmuz Gecesinde yazılan destan olduğunu ifade etti.

Diyanet İşleri Başkanının selamını katılımcılara ileterek konuşmasına başlayan DİB Müşaviri Hasan Başiş; İçinde bulunduğumuz günün sevinç ve neşe günü olduğunu, Milletimizin 2 yıl önce büyük bir destan yazdığını ifade etti. Ülkenin geleceğinin salonda bulunan gençler olduğuna değinerek salonu hınca hınç dolduran öğrencileri görmekten büyük memnuniyet duyduğunu belirten Hasan Basiş konuşmasına şöyle devam etti. “Gençler! Üzerimizde bulunması gereken çok önemli bazı vasıflar vardır. Bunlar hikmet, adalet, iffet ve hilm’ dir. Dünyaya örnek ve bütün mazlumlara umut olmak, bu vasıfları üzerimize almak için çok gayret etmemiz gerekmektedir” dedi.

Program, Hz. Ömer Camii Yaz Kur’an Kursu öğrencilerinin sunduğu salavat-ı şerife, tekbir ve ilahilerle devam etti. Katılımcıların da ilahilerde öğrencilere eşlik ettiği program, Hz. Ömer Camii Yaz Kuran Kursu öğrencisi tarafından yapılan dua ile sona erdi. Programa katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği gözlemlendi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)