banner250

banner246

Nevşehir Hacı Adaylarını Kutsal Topraklara Uğurladı

Nevşehir İl Müftülüğü tarafından “Hacı Adaylarını Uğurlama Programı” düzenlendi

Nevşehir Müftülüğü 04.08.2018, 15:04
Nevşehir Hacı Adaylarını Kutsal Topraklara Uğurladı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığının 2018 Yılı Hac Organizesinde, hac farizasını yerine getirmek üzere Nevşehir’den kutsal topraklara giden 184 hacı adayı, 1 Kafile Başkanı, 4 Din görevlisi ve 1 Bayan İrşat Görevlisinden oluşan toplam 190 kişilik Nevşehir 1. Kafile; İl Müftülüğü önünde düzenlenen program sonrası Nevşehir Kapadokya Hava Limanına uğurlandı.

Törene, Nevşehir Vali Vekili Ahmet Soley, Belediye Başkanı Atilla Seçen, İl Müftüsü Yakup Öztürk, müftülük personeli, hacı adayları ve yakınları ile çok sayıda vatandaş iştirak etti. 

Merkez Nar Kasabası Eyüp Sultan Camii İmam Hatibi Ubeydullah Ayhan’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Nevşehir İl Müftülüğü Tasavvuf Musiki Korosu tarafından söylenen ilahilerle devam etti.
Programda açılış konuşması yapan İl Müftü Yardımcısı Nazım Haksever hacı adaylarına yolculuk hakkında bilgiler verdi.

Vali Vekili/ Yardımcısı Ahmet Soley, Hacı adaylarına, kutsal topraklara yapacakları bu ulvi yolculuğun önemi hatırlatarak: “Rabbimiz, sizlere nasip ettiği bu kutsal vazifeyi inşallah bizlere de nasip eder” dedi ve hacı adaylarından vatanımızın, milletimizin birlik ve beraberliği için kutsal beldelerde dua etmelerini istedi.

İl Müftüsü Yakup Öztürk’ün yaptığı duanın ardından hacı adayları, yakınlarıyla sevinç gözyaşları içerisinde vedalaşarak, Nevşehir Kapadokya Hava Limanına uğurlandı. 
Nevşehir Kapadokya Hava Limanında İl Müftülüğü görevlileri Mehmet Şaban Yılmaz, Mustafa Gözkaya, Dursun Dere ve Ömer Olgun tarafından karşılanan hacı adayları, Cidde’ye uçtu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)