banner324

banner319

Yatağan'da 'Kadim Oyunlar Şenliği'

banner265

Muğla Yatağan İlçe Müftülüğü, 4-6 yaş grubu Kur'an kurslarında eğitim gören öğrencilere yönelik "Kadim Oyunlar Şenliği" düzenledi.

Muğla Müftülüğü 06.06.2022, 11:58
Yatağan'da 'Kadim Oyunlar Şenliği'
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığınca 4-6 yaş grubu Kur'an kurslarında eğitim gören öğrencilere yönelik 30 Mayıs – 5 Haziran arasında "Kadim Oyunlar Şenliği" başlatılmıştı.

Bu kapsamda Yatağan İlçe Müftülüğüne bağlı Tek Mehmet Akif Ersoy 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu’nda eğitim gören öğrenciler, "Kadim Oyunlar Şenliği"nde bir araya geldi.

Şenliğin açılışında konuşan İlçe Müftüsü Durmuş Ali Çetmi, "Kadim oyunların yetişkinler tarafından 4-6 yaş grubu öğrencilerimize öğretildiği ve beraberce oyunların oynandığı ‘Kadim Oyunlar Şenliği’ ile kadim oyunlardan faydalanarak çocukların eğlenmesi, meraklarını gidermesi, çocukların gelişimi ve eğitimi ile özellikle yeni nesle kültürel ve değerler aktarımına destek olunması hedeflenmektedir." dedi.

Yatağan İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor Salonu'nda gerçekleştirilen şenlikte minikler öğreticileri rehberliğinde büyüklerinin çocukluk oyunlarını oynadı.

Şenliğinden ardından çocuklara ikramlarda bulunuldu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner321
Yorumlar (0)