banner203

banner250

Din görevlileri orman yangınlarıyla mücadeleye destek oluyor

Muğla Bodrum İlçe Müftülüğü din görevlileri, orman yangınlarına müdahale eden itfaiye ekiplerine destek oluyor.

Muğla Müftülüğü 02.08.2021, 13:58
Din görevlileri orman yangınlarıyla mücadeleye destek oluyor
© Diyanet Haber

Antalya, Mersin ve Muğla'da meydana gelen orman yangınlarıyla mücadele sürüyor.

Muğla'nın Milas ilçesinde çıkan orman yangını, rüzgarın da etkisiyle Bodrum'a bağlı 60 haneli Gökpınar Mahallesi ile 85 haneli Mazı Mahallesi ve Armutçuk mevkisine sıçradı. 

Yangın nedeniyle iki mahallenin büyük kısmı tahliye edilirken, alevlere çok sayıda ekip müdahale ediyor.

Yangın söndürme çalışmalarına Bodrum İlçe Müftüsü İbrahim Kapancı ile birlikte din görevlileri ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) gönüllüleri de destek veriyor. 

Yangın döndürme çalışmalarında ekiplere destek olan din görevlileri ve TDV gönüllüleri, bölge halkına su ve ayran gibi içeceklerin yanı sıra yiyecek ikramında bulunuyor.

Gördükleri manzara karşısında derinden üzüntü yaşadıklarını belirten Bodrum Müftüsü İbrahim Kapancı, "Gerçekten çok üzücü bir manzarayla karşı karşıyayız. Üzüntümüzü ifade edecek kelime bulamıyoruz. Bütün duamız, çabamız; ülkemiz genelindeki orman yangınlarının bir an önce son bulması yönünde. Rabbim milletimizi ve tüm insanlığı bu ve bunun gibi her türlü afetlerden, musibetlerden muhafaza buyursun." diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (2)
Burhan Esenboga 2 ay önce
Allah bu tür felaketlerde parmağı olanlara bir daha fırsat vermesin amin...
Musa daşdemir. 2 ay önce
Allah cc Yar ve yardımcıları olsun bu afetle mücadele eden bütün vatandaşlarımıza Rabbim kolaylık versin ve biran evvel bu mücadelede sağlıklı bir şekilde yangınları söndürmeyi başarmayı rabbim nasip etsin.Bu yangınların bile bile çıkarılmasına sebeb olanlarında rabbim yaktıkları canların her birinin misli hem dünyada hem ahirette daha beter ateşte yaksın.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?