Eskişehir İl Müftülüğü tarafından Eskişehir Dini İhtisas Merkezi'nde 2 gün boyunca "Gençlik Koordinatörleri ve Manevi Danışmanlar Eğitim Semineri" düzenlendi.

Seminerin açılışında konuşan Dini İhtisas Merkezi Müdürü Mehmet Keleş, katılımcılara teşekkür ederek seminerin hayırlı olmasını diledi.

Sonrasında katılımcılara hitap eden İl Müftüsü Bekir Gerek, "Gençlerimiz, ülkemizin ve milletimizin geleceğidir. Onları doğru bir şekilde yetiştirmek ve manevi değerlerle buluşturmak hepimizin görevidir. Genç hazine demek siz eskişehirin hazinelerinden sorumlusunuz." dedi.

Eskişehir Bekir Gerek 22

Gençlik ve Spor İl Müdürü Osman Ercan da konuşmasında manevi danışmanların yaptığı işin çok kıymetli olduğunu ifade ederek "Gençlere ulaşmak için ortak payda bulmalı temelde hedefimiz gönüllere girmek olmalı." değerlendirmesinde bulundu.

Eskişehir 11

Açılışın ardından program çeşitli konuşmalar ve tecrübe paylaşımları ile devam etti.

Seminerde İl Gençlik Koordinatörü Vaiz Beytullah Çelik, Gençlik Spor Müdürlüğü Eğitim Kültür ve Sosyal Faaliyetler Şube Müdürü Hüseyin Ramazanoğlu, Dr. Burak Gökalp, İl Müftü Yardımcısı İsrafil İğde, Alpu İlçe Müftüsü Reşit Ceylan, Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Zekiye Doğan, Esogü İlahiyat Fakültesi Akademik Personeli Prof. Dr. Mustafa Koç ve Şehit Suat Çelik Gençlik Merkezi Müdürü Mesut Buğrul seminer verdi.

Editör: Ömer Ceylan