Mersin İl Müftülüğü tarafından il ve ilçe müftülüklerinde Diyanet Haber Koordinatörlüğü görevini yürüten personele yönelik seminer gerçekleştirildi.

İl Müftülüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen seminere, Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Dijital Yayınlar Daire Başkanı Adil Elzerey çevrim içi katıldı.

Seminerin açışında konuşan İl Müftüsü Aydın Yığman, haberlerin zamanında ve kurallarına uygun bir şekilde yapılmasının önemine vurgu yaparak, iletişim çağında Diyanet İşleri Başkanlığı, il ve ilçe müftülükleri sosyal medya hesaplarından paylaşılan haber, sesli ve görsel içerikler ile durum bildirimlerinin de vatandaşların doğru kaynaktan doğru bilgiye ulaşmaları noktasında önemli ve değeri olduğunu ifade etti.

Mersin’de-“Diyanet-Haber”-semineri01

Seminere çevrimiçi katılan Dijital Yayınlar Daire Başkanı Adil Elzerey, "Algılarla olguların mücadele ettiği bir dönemde, itibar suikastı yapılmaktadır. Gerçek bir anda ters yüz edilebiliyor ne yazık ki. Biz ise Diyanet Haber olarak doğruları yaymaktayız. Bu yönüyle de işimizin manevi bir boyutu da bulunmaktadır." dedi.

Elzerey, "Bizler mütevazılık ve reklamı karıştırıyoruz. Yaptığımız işe gönül vermezsek kimseyi etkileyemeyiz. Diyanet Haber teşkilatımız, kurumumuzun medyaya bakan yüzü ve yüz akı olmuştur. Sosyal medyanın dijital bir okul olduğu bu dönemde, interaktif yayıncılık da başkanlığımızın hedefleri arasındadır.” diye konuştu.