banner203

banner250

Üniversiteli gençler camide buluştu

Manisa İl Müftülüğü, üniversite öğrencileriyle "Gelin Tanış Olalım" etkinliğinde buluştu.

Manisa Müftülüğü 11.10.2021, 16:00
Üniversiteli gençler camide buluştu
© DİHA

Manisa İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünce "Gelin Tanış Olalım" sloganıyla gerçekleştirilen buluşmada, İl Müftü Yardımcısı Sevinç Tepekaya üniversiteli gençlerle bir araya geldi.

Hatuniye Camii'nde gerçekleştirilen program Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Sonrasında üniversiteli gençlere hitap eden İl Müftü Yardımcısı Tepekaya, "Cami kendimizi bulma, anlama ve toplama yeridir. Peygamber Efendimizin (s.a.s.) Medine'deki ilk faaliyeti mescid inşa etmekti. Camiler Kabe'nin birer şubeleridir. Şuan burada bulunan her biriniz Allah'ın şerefli misafirisiniz." dedi.

Programda üniversiteli öğrencilere, Diyanet İşleri Başkanlığının gençlere yönelik çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt yöneticileri ile İl Müftülüğü Gençlik koordinatörleri, manevi danışmanlar, Kur'an kursu öğreticileri ve üniversiteli öğrencilerin katıldığı programda öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığınca aylık olarak yayımlanan "Geçerken" dergisi hediye edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (1)
Kafi İbrahim özbay 2 hafta önce
DİYANET İN BÖYLE BİR GENÇLERE YÖNELİK ETKİNLİKLER YAPMASİ ÇOK GÜZEL VE İDEAL.BÖYLE ETKİNLİKLERİ VATAN SATHINA YAPMAMIZ GEREKİYOR.HELE DEİSİMİN, UYUŞTURUCUNUN,DEĞİŞİK SAPKIN İDOLLERİN TUZAĞINA DÜŞMÜŞ GENÇAĞRİ BU BATAĞA DÜŞMEDEN KURTARMAK GEREKİYOR.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?