banner203

banner250

Manisa Müftüsü Soykök'ten TDV'ye kurban bağışı

Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök, Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulundu.

Manisa Müftülüğü 02.07.2020, 10:42
Manisa Müftüsü Soykök'ten TDV'ye kurban bağışı
© Diyanet Haber

Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfının; "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürdüğü vekaletle kurban kesim organizasyonuna destek olmak amacıyla kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfı Manisa Şubesine verdi.

Yaptığı bağışla Manisa’da TDV vekaletle kurban kampanyasını başlatan İl Müftüsü Soykök; "Türkiye Diyanet Vakfı yaptığımız bağışları dünyanın her yerine dil, din, ırk, mezhep, meşrep farkı gözetmeksizin ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak muhtaç kardeşlerimize mutluluk ve sevinç olmuş ve bizleri bu sevince ortak eden yardım eli olmuştur. Vakfımızın en büyük yardım faaliyetlerinden biri de kurban bağışı kampanyasıdır. Bizlere emanet edilen kurbanlar büyük hassasiyetle İslami usullere uygun şekilde kesilerek ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra savaş ve afet bölgelerinde, mülteci kamplarında, kıtlık ve yoksullukla mücadele eden ülkelere kadar dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır." ifadelerini kullandı.

Vatandaşlara Türkiye Diyanet Vakfına bağış yapmaları konusunda davette bulunan ve kurban organizasyonu hakkında bilgi veren İl Müftüsü Soykök; "Vekalet yoluyla kurban kesim kampanyasına katılmak isteyen hayırseverler yurt içinde 975 Türk Lirası, yurt dışında ise 825 Türk Lirası bedelinde olan kurban bağışını müftülükler aracılığıyla, bagis.tdv.org internet adresinden ve 'TDV Bağış' uygulaması üzerinden 31 Temmuz'a kadar gerçekleştirebilirler." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?