banner250

banner246

İmam Hatipli minikler mektuplarıyla sağlık çalışanlarına moral oldular

Manisa Şehzadeler İlçesi Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, fedakâr sağlık çalışanlarını unutmadı.

Manisa Müftülüğü 07.05.2021, 16:04
İmam Hatipli minikler mektuplarıyla sağlık çalışanlarına moral oldular
© Diyanet Haber

Şehzadeler İlçesi Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, salgınla en ön safta mücadele eden sağlık çalışanlarına mektup yazarak moral oldular.

Türkçe Öğretmeni Berna Tınaz’ın ortağı olduğu “Empati ile Yazarcasına” e-Twinning projesinde fedakâr sağlık çalışanları unutulmadı. 

Öğrenciler, empati kurarak sağlık çalışanı olmayı ve sağlık çalışanlarının yaşadıkları olayları, zorlukları ve duyguları mektuba döktüler. 

Öğrencilerin yazdığı mektuplar, Merkez Efendi Devlet Hastanesi yoğun bakımda çalışan hemşire ve doktorlara gönderildi. 

Yapılan etkinlikten bahseden Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Berna Tınaz, “Projemiz ‘Empati İle Yazarcasına’ 9 öğretmen ve 50 öğrenci ile birlikte e-Twinnig platformunda uygulanmaya başladı. Projenin amacı, yazmayı sevdirmek, yazma etkinliklerini teknoloji ile harmanlayarak web2 araçlarını aktif kullanarak birbirini anlayan, farklı düşüncelere saygı duymayı öğrenen çocuklar yetiştirmek. Çocuklarımızın empati kurarak, karşısındakiyle iletişimini onu anlayarak gerçekleştirmesidir.” dedi.

Zorlu salgın sürecinin kahramanları sağlık çalışanlarını unutmadıklarını belirten Tınaz, “İlk yazma etkinliği olarak öğrencilerimize kendilerini sağlık çalışanlarının yerine koymalarını, onları anlamalarını ve bu süreçte yaşadıklarını onların dilinden mektup olarak sevdiklerine yazmalarını istedik.  Çok renkli hikâyeler ortaya çıktı. Bu mektuplarla birlikte öğrencilerimiz, teşekkür kartlarını ve mektubu okurken bir kahve molası vermeleri için kahve ve çikolatalarını da ekleyerek Merkez Efendi Devlet Hastanesi Yoğun bakım hemşire ve doktorlarına gönderdiler. Sağlık çalışanlarımıza bir daha teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.


 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)