banner250

banner246

Afrin Şehidine Vefa

Afrin Şehidi Jandarma Astsubay Çavuş Uğur Palancı'yı anmak ve anısını yaşatmak amacıyla Manisa İli Demirci İlçesinde camiler arası futbol turnuvası düzenlendi

Manisa Müftülüğü 06.08.2018, 12:32
Afrin Şehidine Vefa
© Diyanet Haber

Demirci Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünce organize edilen turnuvaya İlçe Kaymakamı Mutlu Akyol, İlçe Müftüsü Mustafa Kocagöz ve Jandarma Komutanı Teğmen Okan Doğan da izleyici olarak katıldı.

Öğrencilere vatan, millet sevdası ve bilinci aşılamak, şehidin adını anmak ve camiler arasında etkileşimi sağlayarak öğrencilerin sosyal gelişimlerine katkı sunmak amacıyla, toplam 11 cami futbol takımının katılımıyla gerçekleşen turnuvada oldukça çekişmeli ve renkli anlar yaşandı. Turnuva, 26 Ağustos Perşembe günü oynanan final müsabakasıyla sona erdi.

Oyuncular maçlara; “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez” nidalarıyla çıkarak şehitleri andı. 

Turnuvanın galibi Demirci İmam Hatip Ortaokulu Futbol Takımını 3-2 mağlup eden Kılavuzlar Camii Futbol Takımı oldu. Şampiyon takıma Kur’an-ı Kerim Meali ve İslam İlmihali yanı sıra kupa ve madalyaları verildi.

Oyuncu yakınları ve vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edilen turnuva sonunda, Afrin Şehidi Uğur Palancı ve tüm şehitlerimiz için dualar edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
tahsin sezgin 3 yıl önce
bizim bu kilimli müftüsü ne zaman atanacak