banner199

banner103

Türkiye Finali Kütahya’da yapıldı

2019 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığınca düzenlenen Hafızlık Yarışması Erkekler Türkiye Finali Kütahya'da yapıldı.

Kütahya Müftülüğü 15.09.2019, 12:35
Türkiye Finali Kütahya’da yapıldı
© Diyanet Haber
banner200

Program, Diyanet TV tarafından düzenlenen “Ezanı Güzel Okuma Yarışmasında Türkiye üçüncü olan Kütahya Alipaşa Camii Müezzin Kayyımı Selman Kızmaz’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Yarışma hakkında bilgiler veren Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, “Din görevlileri arasında personelimizin mesleki yeterliliğini artırmak maksadıyla farklı kategorilerde yarışmalar düzenliyoruz. Bunlardan biri de 2004 yılından beri devam eden bu sene 16’ncısını yaptığımız hafızlık yarışmasıdır. Önce ilçelerde, illerde ve daha sonra bölgelerde bugün de Türkiye finalini yaparak devam ettirmekteyiz. Biz sadece din görevlileri arasında yarışma yapmıyoruz. İlçelerde, illerde farklı yarışmalar da yapıyoruz. Bunun dışında 7 yıldan beri de yine başkanlığımız tarafından uluslararası yarışmalar gerçekleştiriyoruz” dedi.

Kütahya için çok önemli bir organizasyonu daha geride bıraktıklarını söyleyen İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, “Bir Türkiye finaline Kütahya olarak ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kütahya öteden beri Kur’an ve dini hizmetlere hep sahip çıkmış müstesna bir Anadolu şehri. Yetiştirdiği hafızları ve hocalarıyla memleketimizin dört bir köşesindeki bu nadide insanlarla din hizmetinin gelişmesine katkıda bulunmaya devam ediyor. Bu yarışmanın bizim ilimizde yapılması çok önemli; çünkü bu tarz yarışmaların yapıldığı illerde manevi bir coşku oluşuyor. İnşallah Kütahya’da buna benzer organizasyonları artırarak sürdürülmesi gayreti içerisinde olacağız. Kur’an ile buluşmuş her nesil bizim geleceğe dair yaptığımız en değerli yatırımdır” diye konuştu.

VİDEO HABER

Konuşmaların ardından yapılan yarışmada İstanbul’dan katılan Fatih Akpınar birinci, Konya’dan Ali Kan ikinci; Sinop’tan Mehmet Akif Demirel ise üçüncü oldu.

Yarışmada dereceye girenlere ve diğer tüm katılımcılara hediyeler verildi.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ>>>

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)