banner203

banner250

Dumlupınar şehitleri dualarla anıldı

Kütahya İl Müftülüğünce 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıl dönümü kutlamaları kapsamında “Dumlupınar Şehitlerini Anma Programı” düzenlendi.

Kütahya Müftülüğü 02.09.2019, 16:54
Dumlupınar şehitleri dualarla anıldı
© Diyanet Haber

Kütahya İl Müftülüğü tarafından düzenlenen programlar Dumlupınar Şehitliği Namazgâhı’nda sabah namazı buluşması ile başladı.

Kütahya ve çevre illerden gelen gençlerin yoğun ilgi gösterdiği programda İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar tarafından kıldırılan sabah namazını müteakip Kur’an-ı Kerim tilaveti sunuldu, tesbihat yapıldı.

Ardından şehitler için eller duaya açıldı.

Dumlupınar şehitleri başta olmak üzere tüm şehitler için dua eden İl Müftüsü Hazırlar; “Gencecik bedenlerini vatanlarına siper eden, canlarını din-ü devlet, mülk-ü millet uğrunda feda eden, istiklal ve istikbalimiz uğrunda ruhunu feda eden şehitlerimizin makamları ali, mekânları cennet olsun. Vatan için, millet için, barış için, huzur için, din için, mukaddesat için, hürriyetimiz ve geleceğimiz için can veren bütün şehitlerimizden rabbim razı olsun. Onların emanetlerine sahip çıkmayı Rabbim bizlere nasip etsin.” ifadelerini kullandı.

Sabah namazı buluşmasına katılan cemaate cami çıkışında çorba ikram edildi.

Öte yandan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında şehitler için Mevlid-i Şerif programı düzenlendi.

Dumlupınar Merkez Camii’nde düzenlenen programda Kur’an-ı Kerim tilaveti sunuldu, Mevlid-i Şerif okundu.

Programa Diyanet İşleri Başkanlığı Cami Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Neşet Bodur, Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar ile din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Burada bir konuşma yapan Cami Hizmetleri Daire Başkanı Neşet Bodur şunları kaydetti:

“Peygamber Efendimiz; 'Şehitlik makamı peygamberlikten sonraki en büyük makamdır.' buyuruyor. Rabbim birliğimize, dirliğimize göz dikenlere, izzetimize, şerefimize kurşun sıkanlara fırsat vermesin. Dinimizin, milletimizin bekasını sarsacak her türlü dâhili ve harici fitnelerden fesatlardan milletimizi memleketimizi muhafaza eylesin. Aziz şehitlerimizin bize emaneti olan yüce değerler etrafında kenetlenmeyi rabbim nasip eylesin.”

banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?