banner199

banner103

Hayırsever iş insanları 4-6 yaş Kur'an kursu yaptırdı

Hayırsever iki iş insanı Kilis’in Elbeyli ilçesinde minikler için 4-6 Yaş Kur’an Kursu yaptırdı.

Kilis Müftülüğü 07.10.2019, 11:01
Hayırsever iş insanları 4-6 yaş Kur'an kursu yaptırdı
© Diyanet Haber
banner200

Kilis’in Elbeyli ilçesinde hayırsever iş insanları Hacı Mihti Kaplan ve Selahattin Kaplan tarafından 500 m2 arsa üzerinde 200 m2 bir alana 4- 6 yaş Kur’an kursu inşa edildi.

Kur’anı kerim tilavetiyle başlayan programda müftü Çolak, 4-6 yaş Kur’an kurslarının 2013-2014 eğitim öğretim yılında 10 pilot ilde başlatıldığını hatırlatarak Kur’an kursunun Elbeyli ilçesine hayırlı olması temennisinde bulundu. Kursun temelinden açılışına kadar tüm masraflarını karşılayan hayır sahiplerine teşekkür ederek hayırlarının devamını diledi.

Programda konuşan Kilis valisi Recep Soytürk, akıllı tüccarların ahirete yatırım yapan tüccarlar olduğunu böyle bir kursu yaptırmakla amel defterlerinin hep açık kalacağını vurgulayarak kendisinin de en büyük hayalinin böyle bir kurs yaptırmak olduğunu söyledi. Vali Soytürk 4-6 Yaş Kur’an Kursunun yapımı üstlenen iş insanlarını tebrik etti.

Daha önce kursun yanındaki Hacı Mihti Kaplan Camiini de yaptıran hayırsevere Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen takdir belgesi takdim edildi.

Programa Kilis Valisi Recep Soytürk, hayırsever iş insanları Hacı Mihti Kaplan, Selahattin Kaplan, Kilis Müftüsü Abdurrahman Şahin, Elbeyli Müftüsü Cengiz Çolak, Polateli Müftüsü Recep Çarpar, Musabeyli Müftü Vekili Yunus Emre Baktır, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)