Eyüpsultan İlçe Müftülüğü Diyanet Gençlik Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan Keşf-i Belde-i Eyüpsultan projesi ile 3 hafta boyunca ilçenin farklı güzergahları ve şahsiyetleri gençlere tanıtılıyor.

İlçe Gençlik Koordinatörü Uzman Vaiz Fatma Karaduman organizesinde ve Eyüpsultan Camii Rehberi Sümeyye Kapusuz rehberliğinde yürütülen program 3 hafta sürüyor.

İlk hafta Eyüpsultan Camii ve çevresi, ikinci hafta beldede medfun sahabe kabirleri ve son hafta da ise Pierre Loti Tepesinde medfun zatlar tanıtılarak ziyaret ediliyor.

gençler-eyüpsultanı-keşfediyor-22

Program kahvaltı ikramı ile başlayıp ardından o haftanın öne çıkan konusu ya da şahsiyetleri ile ilgili 1 saatlik bir seminer ile devam ediyor.

Sonrasında ilgili rotalar cami rehberi eşliğinde anlatımlı olarak geziliyor. Öğle namazı ve tarihi mekanlarda kahve ikramı ile program sonlanıyor.

Proje hakkında bilgi veren İlçe Müftüsü Basri bektaş, "Her hafta güzergah hakkında bilgilendirici broşürlerin de hazırlandığı çalışma, her ay farklı 20 gençle sürdürülüyor. Türkiye Diyanet Vakfı Eyüpsultan Şubesi tarafından programa düzenli katılan öğrencilere eğitim yardımı sağlanmaktadır." dedi.

Editör: Ömer Ceylan