banner250

banner203

Öğreticilere yönelik “Temel İlk Yardım Eğitimi” kursu

Kocasinan İlçe Müftülüğü tarafından Kur’an Kursu Öğreticilerine yönelik, teorik ve uygulamalı birçok bilgiyi kapsayan “Temel İlk Yardım Eğitimi” semineri düzenlendi.

Kayseri Müftülüğü 18.09.2019, 03:32
Öğreticilere yönelik “Temel İlk Yardım Eğitimi” kursu
© İHA

Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, tüm kurumlara ilkyardım eğitimi vermeye hazır olduklarını ifade ederk "Bugün burada 210 Kur'an kursu öğreticimiz var. Toplamda bu sene 1066 kişiye temel ilk yardım eğitimi vermiş olduk. Diğer kurumlarla da işbirliğimiz devam edecek. Umuyorum ki hayatta başınıza ilkyardımı gerektirecek bir olay gelmez. Ben geçirdiğim trafik kazasında ilkyardımın önemini bizzat yaşayarak gördüm" dedi.

Daha sonra kürsüye gelen İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven ise "İlkyardıma ihtiyaç olduğunda nasıl müdahale edeceğiniz hususunda şu anda bilinçlendiniz ve sertifikalı bir ilkyardımcı oluyorsunuz. İlk yardım ile ilgili bilginin toplumun her kesimine yayılması gerektiği kanaatindeyim. Eğitimcilerimizin ardından İnşallah İmam Hatiplerimiz ve müezzinlerimiz de bu eğitimi alırlar. İl Sağlık Müdürümüze ve personeline teşekkür ediyorum. Kendileri bu konuda bize destek verdi. Eğitimin sizlere ve toplumumuza hayırlar getirmesini temenni ederek emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde konuştu.

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi personeli tarafından verilen ve iki gün süren “Temel İlk Yardım Eğitimi” konulu eğitim semineri sonrası başarılı olan kursiyerlere düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Düzenlenen sertifika törenine, İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Kocasinan İlçe Müftüsü Esat Yapıcı, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ahmet Ceylan, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Deniz Güney ve Kur’an Kursu Öğreticileri katıldılar.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?