banner331

banner319

Kayseri'den hacı adayları dualarla kutsal topraklara uğurlandı

Kayseri’nin ilk hac kafilesi, Ahmet İnci Camii’nden dualarla uğurlandı.

Kayseri Müftülüğü 25.06.2022, 12:04
Kayseri'den hacı adayları dualarla kutsal topraklara uğurlandı
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığının organizesiyle hac ibadetini yerine getirmek üzere Kayseri’den yola çıkan hacı adayları için İl Müftülüğü tarafından uğurlama töreni düzenlendi.

Ahmet İnci Camii’nde düzenlenen törende 188 hacı adayı telbiye, dua ve sevinç gözyaşlarıyla kutsal topraklara uğurlandı.

Kayseri'den bu yıl 782 hacı adayının kutsal topraklara gideceğini ifade eden İl Müftü Yardımcısı Yaşar Bolat, "Rabbimize sonsuz şükürler olsun ki 2 yıldan sonra yeniden bu meydandan kutsal beldeye hac farizalarını yerine getirmek üzere ilimizden  kardeşlerimizi yolcu edeceğiz. Bu sene ilimizden şu anda 180 hacı adayımızı uğurlayacağız. 180 hacı adayımıza bir ilçe müftümüzün kafile başkanlığında, 1 kadın görevlimiz ve ve 4 tane din görevlimiz inşallah buradan Mekke'ye, Mekke'den de Medine'ye, tekrar ülkeye dönünceye kadar rehberlik edeceklerdir. Rabbim hem hacılarımıza, hem görevlilerimize kolaylıklar ihsan eylesin. Temmuz'un 2'sinde yine 183 hacı adayımızı Diyanet İşleri Başkanlığımızın organizasyonuyla uğurlayacağız. Kayseri'de toplamda 782 hacı adayımızı uğurlayacağız. İnşallah seneye 2-3 katını uğurlayacağız." dedi.

Daha sonra İl Müftü Yardımcısı Dr. Dursun Sarı tarafından yapılan dua ile hacı adayları  kutsal topraklara uğurlandı.

Hacı adayları hac ibadetlerini tamamlandıktan sonra 30 Temmuz’da Türkiye’ye dönecek.

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (0)