Diyanet İşleri Başkanlığınca hizmetlerin etkin ve verimli şekilde yürütülmesi, merkez ve taşra teşkilatı arasındaki iletişimin güçlendirilmesi, faaliyetlerin yerinde görülerek katkı sağlanması amacıyla gerçekleştirilen buluşmaya Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen konuşmacı olarak katıldı.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Şehit Ömer Halis Demir Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen buluşma, Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Faruk Gürbüz, "2023 yılının ilk gününe sabah namazı buluşması ile başlamıştık. İlk personel toplantımıza da Başkan Yardımcımız Sayın Dr. Burhan İşliyen hocamızın teşrifi ile başladık. Merkez ve taşra buluşmaları kapsamında ilimize teşrif eden Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen hocamıza ve Daire Başkanlarımıza hoş geldiniz diyorum." ifadelerini kullandı.

Sonrasında din förevlilerine hitap eden Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, "Kıymetli kardeşlerim zor bir görev yapıyoruz. Yaptığımızı Allah için yaparsak mükafatını Cenabıhak fazlasıyla verecektir. Onun için Allah için yapmaya devam etmekten asla vazgeçmemek lazım. Biz bir bütünüz ve birimizin yaptığı tamamımızın yaptığını etkiliyor. Günümüzde ilime ulaşmada imkansızlık diye bir şey yok hamdolsun. Bizler her zaman okumak ve toplumumuzu sahih dini bilgiyle buluşturmak zorundayız." dedi.

Din hizmetinin gönülden gelerek yapılması gerektiğini ifade eden İşliyen, "Peygamber Efendimiz (as) Akabe Biatından sonra Mus’ab bin Umeyr’i Medine'ye Kur'an-ı Kerim’i öğretmek için göndermişti. Kur’an-ı Kerim’in henüz üçte biri indirilmişti. Tabi o yıllarda yüzlerce insana ulaşmak için televizyon, internet ve sosyal medya yok ama Mus’ab’ın kalbinde iman var, islama duyduğu muhammet var. Bir sene sonunda Medine'de islamın konuşulmadığı ev kalmadı. Bizler de aynı iman ve muhabbetle görevimizi yapmalıyız." ifadelerini kaydetti.

Buluşmaya, Diyanet İşleri Başkanlığı Sicil Daire Başkanı Orhan İşler, Zekat Hizmetleri Daire Başkanı Turgut Erhan, Müftü yardımcıları ve din görevlileri katıldı.