banner331

banner319

Müftülükten engelli çocuklara ziyaret

Kahramanmaraş İl Müftülüğü, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" dolayısıyla Kur'an kurslarında eğitim gören engelli öğrencileri ziyaret etti.

Kahramanmaraş Müftülüğü 02.12.2021, 16:17
Müftülükten engelli çocuklara ziyaret
© DİHA

Kahramanmaraş Müftülüğünce "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" etkinlikleri kapsamında Onikişubat İlçe Müftülüğüne bağlı İklime Hatun Kur'an Kursu'nda eğitim gören engelli çocuklara ziyaret gerçekleştirildi.

İl Müftüsü Mustafa Tekin, Onikişubat Gündüz Bakım Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde bulunan engelli çocuklarla bir araya geldi.

İl Müftüsü Tekin'e ziyaretinde eşi Muradiye Tekin ile İl Müftü Yardımcısı Remziye Köroğlu da eşlik etti. 

Gençlerle tek tek ilgilenen ve bir süre sohbet eden Müftü Tekin, "Dinimiz engellilere hoşgörü, anlayış, şefkat ve merhametle yaklaşılmasını emretmiştir. Onları hor görmek,  dışlamak, küçümsemek, onlara ilgisiz kalmak gibi olumsuz davranışlar içerisinde olmak, insani ve ahlaki değerlerle bağdaşmaz." dedi.

Öğrencilerden Kur'an tilaveti ve ilahi dinleyen Tekin, Müftülük olarak engelli vatandaşlara yönelik gerçekleştirilen faaliyetlere her zaman destek olduklarını ifade ederek İl Engelli Koordinatörü Fatma Koçak'a da çalışmaları dolayısıyla teşekkür etti. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (0)