banner250

banner246

Kardeşiniz olarak her daim yanınızdayız

Kahramanmaraş İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kahramanmaraş Şubesi iş birliğinde hazırlanan Ramazan yardım kolileri, Kahramanmaraş Erenler Kültür ve Dayanışma Derneği rehberliğinde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Kahramanmaraş Müftülüğü 04.05.2020, 01:10
Kardeşiniz olarak her daim yanınızdayız
© Diyanet Haber

Koronavirüs salgını nedeniyle mağduriyet yaşayan ailelere destek olmak amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde ülke genelinde sürdürülen; "Vakit Türkiye İçin İyilik Vakti" yardım kampanyası kapsamında, din görevlileri, il ve ilçe müftülükleri koordinesinde ihtiyaç sahibi ailelerin yardımına koşmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Kahramanmaraş Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Kahramanmaraş Şubesi iş birliğinde hazırlanan Ramazan yardımı kolileri, din görevlileri ve TDV gönüllüleri tarafından Erenler Kültür ve Dayanışma Derneği rehberliğinde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı. 

İhtiyaç sahibi ailelere destek olmak amacıyla Kahramanmaraş Alevi-Bektaşi geleneğinin en önemli merkezlerinden biri olan Erenler Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaret eden İl Müftüsü ve TDV Kahramanmaraş Şube Başkanı Celal Sürgeç, Dernek Başkanı Müslüm İbili’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyarette birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Müftü Sürgeç; "Bu ay rahmet ayıdır. Bu ay, yanı başımızda yaşayan tüm varlığın farkına varmamız gereken bir aydır. Zira Efendimiz; ‘Her ciğeri yaş için size ecir ve mükâfat vardır.’ ve 'Yeryüzünde bulunan her canlıya rahmet ve merhametli olun ki Allah da size merhamet etsin.'' buyurmaktadır. Bizler sizlerin kardeşiniz olarak her daim yanınızdayız. Çünkü birbirimizin kardeşiyiz, bu sebeple birbirimize emanetiz. Milli birlik ve beraberliğimizi karşılıklı sevgi, saygı, kardeşlik ve dayanışma gibi güzel davranışlarla güçlendirmeliyiz." dedi.

Kahramanmaraş Erenler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Müslüm İbili ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek şunları kaydetti:

"İl Müftümüzün Ramazan ayında bizleri unutmayıp ziyaret etmesi, Derneğimizce belirlediğimiz ihtiyaç sahibi ailelerimize Diyanet Vakfımızın hazırladığı yardım kolilerini bizzat gelip dağıtması, bizi son derece duygulandırmış ve onure etmiştir. Allah Müftümüzden razı olsun, devletimize zeval vermesin. Bu ziyaret birlik ve beraberliğimize önemli bir katkıda bulunmuştur."

Konuşmaların ardından Dernek tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi aileler tek tek ziyaret edilerek Türkiye Diyanet Vakfı Kahramanmaraş Şubesince hazırlanan Ramazan yardımı kolileri takdim edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
Emine Şahin 1 yıl önce
Rabbim hizmetleriniz daim eylesin
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?