banner250

banner203

Geçici barınma merkezine Aile ve Dini Rehberlik Bürosu açıldı

Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye’ye sığınan Suriyeli sığınmacılar için oluşturulan Geçici Barınma Merkezi'ne Kahramanmaraş Müftülüğünce Aile ve Dini Rehberlik Bürosu açıldı.

Kahramanmaraş Müftülüğü 16.10.2019, 16:35
Geçici barınma merkezine Aile ve Dini Rehberlik Bürosu açıldı
© Diyanet Haber

Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç ve berberindeki heyet, Geçici Barınma Merkezi Yönetici Yardımcısı İsmail Deniz’i ziyaret ederek yapılan faaliyetler hakkında bilgi aldılar.

Ardından açılış yapmak üzere Aile ve Dini Rehberlik Bürosu'na geçen İl Müftüsü Sürgeç, yapılan çalışmalardan dolayı Geçici Barınma Merkezi Din Hizmetleri Birimi'ne teşekkür ederek, Aile ve Dini Rehberlik Bürosu'nun önemine dikkati çekti.

Kamptaki misafirlerin savaştan dolayı büyük bir travma geçirdiğine işaret eden Müftü Sürgeç, bu anlamda Aile ve Dini Rehberlik Bürosu'na büyük işler düştüğünü ifade etti.

Geçici Barınma Merkezi Din Hizmetleri Birim Sorumlusu Eyüp Köse ise "3 cami, 2 Kur’an kursu ile 1 Aile ve Dini Rehberlik Bürosu'nda olmak üzere toplam 10 personelle Suriyeli mültecilere kardeşçe Ensar anlayışı içinde hizmet verdiklerini" söyledi.

Konuşmaların ardından Aile ve Dini Rehberlik Bürosu'nun açılışı yapıldı.

Kahramanmaraş İl Müftü Yardımcısı Remziye Köroğlu göreve başladı

Öte yandan Hatay İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Vaizi iken Kahramanmaraş İl Müftü Yardımcılığı görevine atanan Remziye Köroğlu görevine başladı.

Remziye KÖROĞLU kimdir?

Şam’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Mekke'de tamamladı. 2009 yılında Antakya İmam Hatip Lisesi'nden, 2011 yılında İlahiyat ön lisanstan mezun oldu.

2014'te Atatürk Üniversitesi Erzurum İlahiyat Fakültesi'nde lisans, 2019 yılında Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Ana Bilim Dalı Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Fahri Kur'an Kursu Öğreticisi iken 2012 yılında Hatay/Hassa-Aktepe’ye Kur'an Kursu Öğreticisi olarak atandı. Aynı yıl Antakya Mansurlu Kur'an Kursu'nda, 2015 yılından itibaren ise Antakya Rıfat Altaş Kur'an Kursu'nda 4-6 yaş öğreticisi olarak görev yaptı.

2017 yılında Hatay İl Müftülüğü emrine Aile ve Dini Rehberlik Vaizi olarak atandı. Başkanlıkça değişik illerde manevi destek ve irşad çalışmalarında görevlendirildi. Değişik kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde Suriyeli öğrenci ve velilere Arapça seminerler verdi. Bu çerçevede Afrin'de görevli Kur'an kursu öğreticilerine seminer verdi.

Eylül 2019'da Kahramanmaraş İl Müftü Yardımcısı olarak atanan Remziye Köroğlu, evli ve dört çocuk annesi olup İngilizce ve iyi derecede Arapça bilmektedir.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
KAZIM BULUT 2 yıl önce
Remziye köroğlu hoca hanıma yeni görevinde başarılar dilerim. Bu günkü suriyeli kardéşlerimizin sorunlarının ele alındığı toplantıda bulundum. Faydalı bir toplantı oldu. İl Müftümüz Celal Sürgeç hocam geniş malumat verdi suriyelilerin durumu bizim yapabileceklerimizi yapılan faaliyeteler hakkında da geniş malumat verdi.