banner203

banner250

Ceza evleri ıslah evlerine dönüşüyor

Kahramanmaraş İl Müftülüğü, cezaevlerinde bulunan hükümlü ve tutukluların ıslahı ve yeniden topluma kazandırılmaları amacıyla çeşitli eğitimler düzenliyor.

Kahramanmaraş Müftülüğü 03.02.2020, 23:01
Ceza evleri ıslah evlerine dönüşüyor
© Diyanet Haber

Kahramanmaraş’ta cezaevlerinde bulunan hükümlü ve tutukluların ıslahı ve yeniden topluma kazandırılmaları adına, Cumhuriyet savcılıkları ile Kahramanmaraş İl Müftülüğü iş birliğinde eğitimler düzenleniyor.

Söz konusu iş birliği kapsamında İl merkezi ile Türkoğlu ve Elbistan ilçelerinde bulunan cezaevlerindeki hükümlü ve tutukluların yanı sıra denetimli serbestliğe tabi olan vatandaşların ıslahı ve topluma kazandırılması amacıyla İl Müftülüğü Toplantı Salonu’nda toplantı düzenlendi.

İl Müftüsü Celal Sürgeç ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Cezaevi Başsavcısı Zeynel Abidin Akdulun, Cezaevi müdürleri, cezaevlerinde görev yapan koordinatörler ve din görevlileri katıldı.

Adalet Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında bir araya gelen taraflar, ilgili protokolde yer alan tüm yükümlülükleri yerine getirme konusunda kararlılıklarını dile getirdi.

İl Müftüsü Celal Sürgeç, birlikte çalışmanın önemine değinerek cezaevinde bulunan tutuklu ve hükümlülerin ıslahı ve topluma kazandırılması noktasında Adalet Bakanlığı ile beraber çalışmaktan duyduğu memnuniyeti ve bu konuda Müftülük olarak üzerlerine düşen görevleri yapacaklarını dile getirdi.

Toplantıda protokol metni detaylıca müzakere edildi, karşılıklı görüşler, sorunlar, tespit ve teklifler dile getirildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?