Adana İl Müftülüğü ile TDV Adana Şubesi ev sahipliğinde "2024 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı" ve  "2024 Yılı Yaz Kur’an Kursu Eğitim Semineri" düzenlendi.

Adana Kurban Toplantısı 11

Adana İl Müftülüğü konferans salonunda açılış Kur'an-ı Kerim'i ile başlayan toplantıda din görevlilerine hitap eden Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Kahraman, "Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız tarafından düzenlenen vekaletle kurban organizasyonu, maruz kaldıkları zulümlere rağmen kendilerine merhamet eli uzanmayan kardeşlerimize ulaşabilmemiz açısından büyük önem arz etmektedir. Her yıl yurt içinde ve yurt dışında artarak devam eden vekalet yoluyla kurban kesimi yeryüzündeki bütün mazlumların umudu oldu. Biz, insanlığın umudu olan bir medeniyetin temsilcileriyiz. İnsanlığa iyilik taşımaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Adana Kurban Toplantısı 22

2024 Yılı Yaz Kur’an Kursu Eğitim Semineri'nde konuşan Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi ise "Çocuklarımız bize Allah'ın bir emanetidir. Yaz döneminde cami veya Kur'an kurslarımızda bizlerle beraber olan evlatlarımızı vatana, millete, İslam’a ve insanlığa faydalı olmaları yolunda eğitmek için elimizden gelen gayreti göstermemiz gerekmektedir. Sizlere şimdiden kolaylıklar diliyor, muvaffakiyetler temenni ediyorum." dedi.

Adana Kurban Toplantısı 33

İl Müftüsü Mehmet Taşcı da "Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız dünyanın farklı bölgelerinde bulunan insanlara dil, din, ırk, mezhep, meşrep farkı gözetmeksizin yardım elini uzattı ve uzatmaya da devam edecektir." diye konuştu.