banner250

banner246

Hafızlığı muhafaza kurslarında başarılı olanlara belgeleri takdim edildi

İstanbul Zeytinburnu İlçe Müftülüğünce “Hafızlığı Muhafaza Hizmet İçi Eğitim Programı” kapsamında düzenlenen Hizmet İçi Eğitim Kursu'nu başarıyla tamamlayan personele belgeleri takdim edildi.

İstanbul Müftülüğü 09.05.2021, 19:30
Hafızlığı muhafaza kurslarında başarılı olanlara belgeleri takdim edildi
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan "Hafızlığı Muhafaza Hizmet İçi Eğitim Programı" kapsamında il ve ilçe müftülükleri hizmet içi eğitim kursları düzenledi.

Bu kapsamda Zeytinburnu İlçe Müftülüğünce düzenlenen "Hizmet İçi Eğitim Kursu", koronavirüs tedbirleri eşliğinde gerçekleştirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı din hizmetleri sınıfında görevli hafız personelin Kur’an-ı Kerim'i usulüne uygun ezbere okuyabilmelerini sağlamak, hafızlıklarını pekiştirmek ve aşır okuma tavırlarını geliştirmek amacıyla 6 ay süreli “Hafızlığı Muhafaza Hizmet İçi Eğitim Programı” hazırladı.

Bu kapsamda Zeytinburnu İlçe Müftülüğünce düzenlenen "Hafızlığı Muhafaza Hizmet İçi Kursu" tamamlandı.

Kursu başarı ile tamamlayan din görevlileri için “Ödül Takdim Töreni” düzenlendi. 

Ödül Takdim Töreni'nde konuşan İlçe Müftüsü Mehmet Münip Şallıoğlu, "Zor ve değerli bir eğitim süreci olan hafızlık kadar, ezberleneni unutmamak da çok önemlidir. Hafızlığı Muhafaza Eğitim Programı ile din görevlilerimiz bu eğitimleri fırsat bilerek çok iyi istifade ettiler.” dedi.

Programın sonunda kursu başarıyla tamamlayan din görevlilerine “Başarı Belgesi” takdim edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)