banner324

banner319

Isparta’da vekaleten kurban organizasyonu tanıtıldı

banner265

Isparta İl Müftülüğü, "Türkiye Diyanet Vakfı 2022 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı" düzenledi.

Isparta Müftülüğü 06.06.2022, 17:23
Isparta’da vekaleten kurban organizasyonu tanıtıldı
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde sürdürülen vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonuna, il ve ilçe müftülükleri ile Türkiye Diyanet Vakfı şubeleri geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek veriyor.

Bu kapsamda Isparta İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Isparta Şubesi ev sahipliğinde "2022 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı" düzenlendi.

Toplantıya Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çetin konuşmacı olarak katıldı.

İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda İl Müftüsü Bayram Şahin, İl Müftü yardımcıları, müftülük personeli ve din görevlileri hazır bulundu.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açış konuşmasını yapan İl Müftüsü Şahin, “Her yıl olduğu gibi Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız insanlara yardım elini uzatmaya devam ediyor. Bu yıl da ihtiyaç sahibi ve yetimlere kurban etini sizlerin desteği ve çabası ile ulaştırmak üzere bu semineri düzenlemiş bulunuyoruz. Sizlerin bu organizasyonda emeğiniz çok fazladır. Her yıl daha kapsamlı ve sistematik bir şekilde sayıyı yükseltmek istiyoruz. Derdimiz yurt içinde ve yurt dışında insanlara kurban eti ulaştırmak. Özverili çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Ardından kürsüye davet edilen TDV Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çetin, “Türkiye ve dünyada düzenlenen vekaletle kurban organizasyonunda ülkemizin tüm müftülüklerinde canhıraş bir çabanın olduğunu görüyoruz. Biz de verdiğimiz sayılarla her yıl bir o kadar artırarak insanlara kurban etlerini ulaştırma çabası içerisindeyiz. Isparta’nın bu konuda ciddi bir uğraş gösterdiğinin farkındayız. Elbette bunun karşılığı ahirette Rabbimizden gelecektir inşallah.” diye konuştu.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)