banner203

banner250

Hayırsever vatandaş arsalarını eğitim için TDV'ye bağışladı

Isparta Gönen’de hayırsever vatandaş, eğitim hizmetlerinde kullanılmak üzere Türkiye Diyanet Vakfına arsa bağışında bulundu.

Isparta Müftülüğü 25.05.2021, 19:56
Hayırsever vatandaş arsalarını eğitim için TDV'ye bağışladı
© Diyanet Haber

Hayırsever Ahmet Erem ve eşi, eğitim hizmetlerinde kullanılmak üzere Türkiye Diyanet Vakfına (TDV) iki arsa bağışında bulundu.

Arsa bağışını TDV adına kabul eden İlçe Müftüsü Abdülhalim Erkoç, hayırsever çifte teşekkür ederek şunları söyledi:

"Bilginin kuvveti hiçbir güçle karşılaştırılamayacak kadar büyük ve etkilidir. Yapılan bağışında 4-6 yaş eğitimi ve diğer yaygın eğitim için vakfedilmiş olmasını bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. İnsanlar bu vakıftan yararlandığı sürece hayır sahiplerinin de sevap kazanacaktır. Hz. Peygamber de Fedek ve Hayber hurmalıklarını vakfetmiş, İkinci halife Hz. Ömer de bir çığır açarak Medine’deki arazilerini vakfetmiştir. Osmanlıda da vakıf kurmayan devlet görevlisi yok denecek kadar azdır. Camilerin ve medreselerin önemli kısmı bu vakıfların bir sonucudur. Hayırseverlerimizden Allah razı olsun. Onlar geçici olan mülkü kalıcı yaptılar. Allah o hayrı kişi ile cehennem arasında bir perde kılar. Bela ve musibetleri de hayır eden kimseden defeder. Hayırseverlerimizin bu vakıfla ibadetlerin den daha müstefit olacaklarına inanıyorum. Vakıf diriye saadet, emvata sevap vesilesidir. Vakıf bizim dini anıtlarımızdır. Gönülleri fethetmenin en emin ve en kestirme yoludur. Halka ulaşmadan Hakka ulaşamayız. Uhrevi ve kalıcı hayrınız için sizleri kutluyorum."

Hayırsever Ahmet Erem de her zaman hayır için uğraştıklarını, gönül huzuruyla vakfettiklerini belirtti.

Konuşmaların ardından Müftü Erkoç, hayırsever çifte belge takdim etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (1)
Kitapçı 4 ay önce
Allah razı olsun...
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?