Iğdır’da 15 Temmuz Paneline Büyük İlgi

Iğdır İl Müftülüğü ve Iğdır Üniversitesi tarafından “2. Yılında 15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Anlama “ konulu panel düzenlendi

Diyanet Haber
Iğdır’da 15 Temmuz Paneline Büyük İlgi
banner80

Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsü Konferans Salonunda gerçekleşen panel Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil, Iğdır Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ömer Gündoğdu, İl Müftüsü Mustafa Tekin, 15 Temmuz şehidi Bülent Aydın'ın ailesi, kamu kurum amirleri, öğretim üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Oturum başkanlığını Iğdır Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Gündoğdu’nun yaptığı panele İl Müftüsü Mustafa Tekin, Doç. Dr. Zeki Tan, Dr. Öğretim üyesi Osman Bayraktutan ve Dr. Öğretim Üyesi Ali Kuyaksil panelist olarak katıldı.

İslam’da şehitliğin yeri ve önemi, Rab edinme bağlamında Fetö, farklı bakış açılarıyla Fetö gibi konuların konuşulduğu panelde İl Müftüsü Mustafa Tekin Fetö terör örgütünü dini istismar açısından değerlendirdi. Tekin konuşmasında “Tarih boyunca İslam âleminin kanayan yarası olan bir problemi konuşuyoruz. Kur’an sayfalarının mızrakların ucuna takıldığı zamandan günümüze kadar İslam adına bir takım örgütler, cemaatler çıkarak, dini ve manevi değerlerimizi istismar etmiştir. Bu tip örgütler bundan sonrada var olacaktır diyen İl Müftümüz almamız gereken tedbirlerle ilgili bir takım açıklamalarda bulundu.

Panel sonunda panelistlere katılım belgesi takdim edilirken Iğdır Müftülüğü tarafından tüm katılımcılara Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan “Din İstismarının Arkasında Gizlenen Terör Örgütü Fetö” hediye edildi.

Diyanet Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bekir Sami Coşkun
Bekir Sami Coşkun - 13 ay Önce

Değerli hocamızın çalışmalarını takdir ediyor yeni başarılara imza atmasını temenni ediyorum.

İsmail EFE
İsmail EFE - 1 yıl Önce

Saygıdeğer müftümüz, Mustafa Tekin hocamızı tebrik ediyorum. Beyşehir'de yaklaşık yedi yıl görev yaptı. Çok güzel günlerimiz geçti. Kendisini çok seviyoruz ve özledik.

MUSTAFA Çetin
MUSTAFA Çetin - 1 yıl Önce

ALLAH CC razı olsun MUSTAFATekin Hocam tebrikler başarılar diliyorum

Muhsin Kara
Muhsin Kara - 1 yıl Önce

Bunların haberinin yapılması ne güzel. Özellikle müftünün de ağzına sağlık iyi demiş.

Hatice tekin başoğlu
Hatice tekin başoğlu - 1 yıl Önce

15 temmuz konusunda gosterdiyiniz bu duyarliliklarinizdan dolayi butun emeyi gecen buyuklerime tesekkur ediyorum ve diyanetimizden insanlarin bu tur cemaatlere aldanmamalari icin ellerinden gelen gayreti de gosterme duyarliligi bekliyorum saygilar hurmetler . Allaha emanet olun

Muharrem Başaran
Muharrem Başaran - 1 yıl Önce

Iğdırımızda böyle güzel ortaklaşa proğramların yapılmaya başlanması ne güzel.

Hikmet Gökhan KILIÇ
Hikmet Gökhan KILIÇ - 1 yıl Önce

Saygıdeğer Mustafa TEKIN Hocam yüreğinize, dilinize, ellerinize sağlık. Yüce Allah (Cc) bizlere bir daha böyle acılar yaşatmasın. Bu sebeple bu tarihi olayı anmaya siz değerli hocalarımız eşliğinde devam etmeliyiz. Saygılarımla.

SIRADAKİ HABER