banner297

banner319

4-6 yaş grubu minikler ve üniversiteli gençlerden "Yemen’e Kardeş İkramı"

banner265

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Yemen’e Sessiz Kalma” sloganı ile başlatılan yardım kampanyasına Iğdır Müftülüğü destek olmaya devam ediyor 

Iğdır Müftülüğü 18.12.2018, 02:49
4-6 yaş grubu minikler ve üniversiteli gençlerden "Yemen’e Kardeş İkramı"
© Diyanet Haber

Iğdır İl Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kampüsün Minik Elleri Kur’an Kursu ve Iğdır Üniversitesi tarafından Yemen halkının yaralarına merhem olmak amacıyla “Yemen’e Kardeş İkramı” adı altında yardım kampanyası düzenlendi.

Kur’an kursu hocaları, Iğdır Üniversitesi öğretim üyeleri ve minik öğrencilerin aileleri tarafından hazırlanıp belli bir ücret karşılığında satışa sunulan ikramlar üniversite personeli, öğrenciler ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Yardım kampanyasına destek olmak amacı ile programa katılan il Müftüsü Mustafa Tekin “Burada çok önemli bir sosyal sorumluluk çalışması yapılıyor. Bu yardım yemeği, Yemen'e katkı sağlamak, haftalarca kursağından yemek geçmeyen Yemenlilere destek olmak için düzenlendi. Bizler Müslümanlar olarak bin yıldır mazlumların her zaman yardımcısı olduk ve olmaya da devam edeceğiz." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (5)
Ayse oguz 3 yıl önce
Aramızda boyle duyarlı insanlarin olması ne guzel......
aysenin annesi 3 yıl önce
kücük bir hayalimdi yemede destek cok sükür universitemizin rektoru muftumuz genel sekreterimizin destegiyle gercek oldu rabbim devamini getirsin
Nazif Tekinöz 3 yıl önce
Hocam Allah razı olsun sizden,gayret ve hizmetlerinizin devamı dileğiyle....
Mehmethan 3 yıl önce
Tebrikler.. Emeği geçenlere
Faruk güney ığdır ilimizden 3 yıl önce
Allah muvaffak kılsın...