4-6 yaş grubu minikler ve üniversiteli gençlerden "Yemen’e Kardeş İkramı"

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Yemen’e Sessiz Kalma” sloganı ile başlatılan yardım kampanyasına Iğdır Müftülüğü destek olmaya devam ediyor 

Diyanet Haber
4-6 yaş grubu minikler ve üniversiteli gençlerden "Yemen’e Kardeş İkramı"
banner80

Iğdır İl Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kampüsün Minik Elleri Kur’an Kursu ve Iğdır Üniversitesi tarafından Yemen halkının yaralarına merhem olmak amacıyla “Yemen’e Kardeş İkramı” adı altında yardım kampanyası düzenlendi.

Kur’an kursu hocaları, Iğdır Üniversitesi öğretim üyeleri ve minik öğrencilerin aileleri tarafından hazırlanıp belli bir ücret karşılığında satışa sunulan ikramlar üniversite personeli, öğrenciler ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Yardım kampanyasına destek olmak amacı ile programa katılan il Müftüsü Mustafa Tekin “Burada çok önemli bir sosyal sorumluluk çalışması yapılıyor. Bu yardım yemeği, Yemen'e katkı sağlamak, haftalarca kursağından yemek geçmeyen Yemenlilere destek olmak için düzenlendi. Bizler Müslümanlar olarak bin yıldır mazlumların her zaman yardımcısı olduk ve olmaya da devam edeceğiz." dedi.

Diyanet Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayse oguz
Ayse oguz - 7 ay Önce

Aramızda boyle duyarlı insanlarin olması ne guzel......

aysenin annesi
aysenin annesi - 7 ay Önce

kücük bir hayalimdi yemede destek cok sükür universitemizin rektoru muftumuz genel sekreterimizin destegiyle gercek oldu rabbim devamini getirsin

Nazif Tekinöz
Nazif Tekinöz - 7 ay Önce

Hocam Allah razı olsun sizden,gayret ve hizmetlerinizin devamı dileğiyle....

Mehmethan
Mehmethan - 7 ay Önce

Tebrikler.. Emeği geçenlere

Faruk güney ığdır ilimizden
Faruk güney ığdır ilimizden - 7 ay Önce

Allah muvaffak kılsın...

SIRADAKİ HABER