banner250

banner255

Hayırseverlerin emanetleri sahiplerine ulaştırılıyor

Hatay İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Hatay Şubesi iş birliğinde ihtiyaç sahibi aileler için yardım kampanyası düzenlendi.

Hatay Müftülüğü 28.04.2021, 18:30
Hayırseverlerin emanetleri sahiplerine ulaştırılıyor
© Diyanet Haber

Hatay İl Müftülüğü koordinesinde, Türkiye Diyanet Vakfı İl ve ilçe şube gönüllüleri ile din görevlileri tarafından yardım kampanyası başlatıldı.

Kampanya kapsamında hayırseverlerin destekleriyle temin edilen yardım kolileri, ilçe müftülüklerince belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere teslim edildi.  

Hatay İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, Ramazan ayının toplumun tüm kesimlerini bir araya getirdiğine işaret ederek, "Ramazan ayı rahmet, bereket ve paylaşma ayıdır. Bu nedenle din görevlilerimiz ve gönüllerimiz, ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin Ramazan ayını gönül hoşluğu içinde yaşamalarına katkı sağlamak amacıyla evlerine yardım kolilerini ulaştırıyor." dedi.

Bekleyen gözlere umut olarak yola çıktıklarını belirten Müftü Bilgili, “Bizlere emanet edilen zekât, fitre ve Ramazan yardımlarını din görevlilerimiz ve gönüllülerimiz eliyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyoruz.” diyerek kampanyaya katkıda bulunan hayırseverlere ve din görevlilerine teşekkür etti.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?