banner250

banner246

Hakkari’de Vekaletle Kurban tanıtım toplantısı yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde sürdürülen 2020 yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim organizasyonunun daha geniş kitlelere ulaştırılması gayesiyle Hakkari İl Müftülüğü görevlileri merkez Ulu camiinde ilk toplantısını yaptı.

Hakkari Müftülüğü 05.07.2020, 00:44
Hakkari’de Vekaletle Kurban tanıtım toplantısı yapıldı
© Diyanet Haber

Toplantıya il müftüsü Faruk Gürbüz, il müftü yardımcısı Osman Doğan, vaizler, şube müdürü, bazı büro personelleri ve din görevlileri ile Kur’an kursu öğreticileri katıldı.

Toplantıda konuşan il müftüsü Gürbüz, Kurbanın yakınlaşma anlamına geldiğini, insanları bir birine bağladığını, birbirlerinin dertleriyle dertlenmelerine vesile olduğunu, önceki yıllardan edindiğimiz tecrübelere göre özellikle yurt dışında müslüm - gayrı müslim farkı gözetilmeden fakirlere dağıtılan kurban etlerinin bir çok kişinin hidayetine vesile olduğunu söyledi.

Son iki üç yıldır Hakkari’de vekalet yoluyla kurbanlarını kestirmek isteyen vatandaşların sayısında ciddi artışların olduğunu belirten müftü Gürbüz, din görevlilerinden, bu sayının 2020 yılında daha da arttırılabilmesi için, oluşturulacak ekiplerle mahalle ve köylerde tarama yapmak suretiyle, vatandaşların kurban vekaletlerini Türkiye Diyanet Vakfına vermeleri yönünde telkinde bulunmalarını istedi.    

2019 yılında Türkiye Diyanet Vakfınca kurban etlerini dağıtmak üzere Tanzanya’da görevlendirilen Müftülük Şefi Ahmet Karadeniz’in edindiği izlenimlerin yer aldığı sunumun gösterimi ile görüş ve önerilerin alınmasından sonra toplantı sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?