banner250

banner203

Hakkari’de vekaletle kurban organizasyonu tanıtım toplantısı düzenlendi

2021 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Organizasyonu kapsamında Hakkari’de tanıtım toplantısı yapıldı.

Hakkari Müftülüğü 22.06.2021, 15:47
Hakkari’de vekaletle kurban organizasyonu tanıtım toplantısı düzenlendi
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı organizesinde sürdürülen 2021 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Organizasyonu’nun daha geniş kitlelere ulaştırılması amacıyla Hakkari’de tanıtım toplantısı düzenlendi.

Toplantı, Hakkari Merkez Ulu Camiinde müftülük personeli ve din görevlilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 

Koronavirüs tedbirleri eşliğinde gerçekleştirilen ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantıda konuşan Hakkari İl Müftü Vekili Mikail Polat, “Yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahibi yüz binlerce insanın yüzünü bir nebze olsun güldürebilmek için ‘Vekaletle Kurban Organizasyonuna’ katkı sağlamak için samimiyetle çalışalım.” dedi. 

Vaaz ve hutbelerle, kamu kurum ve kuruluşlarına gerçekleştirilecek ziyaretlerle konuya gerekli hassasiyetin gösterilmesinin altını çizen Müftü Vekili Polat, “Eş, dost ziyaretleriyle, şehrin kalabalık noktalarına stantlar açarak ve vatandaşlarımızı broşürlerle bilgilendirerek konunun güncel kalmasına özen gösterelim.” diye konuştu.

Toplantı, Türkiye Diyanet Vakfı’nın Tanzanya’da gerçekleştirdiği Vekaletle Kurban Organizasyonu’na katılan Ahmet Karadeniz’in konu ile ilgili sunumunun ardından sona erdi. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?