banner250

banner246

Hakkari’de Hac Toplantısı

Hakkari İl Müftüsü Faruk Gürbüz, Kafile Başkanı olduğu Van’ın 3. Kafilesinde din görevlisi ve bayan irşat görevlisi olarak görevlendirilen personelle toplantı yaptı

Hakkari Müftülüğü 03.08.2018, 12:05
Hakkari’de Hac Toplantısı
© Diyanet Haber

İl Müftülüğünde gerçekleştirilen toplantıda Müftü Gürbüz, görevlilere bir dizi nasihatte bulundu.

Görevlilere hitap eden Müftü Gürbüz: “Bizlere misafirlerine hizmet etme görevini nasip ettiği için Allah-u Teâla’ya ne kadar şükretsek azdır. Hacı adaylarımız bizlere Allah’ın emanetidir. Bu günden itibaren onların sorunlarıyla ilgilenmeye başlayalım.  İstek ve temennilerini yerine getirelim.  Gerek bizzat görüşerek ve gerekse iletişim kanalları ile onlara ulaşarak yalnız olmadıklarını hissettirelim. Onları daha şimdiden hac havasına sokma gayreti içinde olalım. Onlar için yapacağımız hizmeti, en şerefli hizmet olarak görelim. Hac sonrasında da irtibatımızı kesmeyelim. Bu bilinçle hareket ettiğimizde iyi bir görev ifa etmiş olacağımızı ve ömrümüz boyunca bunun hazzını yaşayacağımızı unutmayalım” dedi.

Ardından “Tanışma ve Bilgilendirme Toplantıları” çerçevesinde Merkez Hacı Sait Camii Toplantı Salonunda hacı adayları ile gerçekleşen toplantıda; hac menasiki, hac öncesi, esnası ve sonrasında uyulması gereken durumlar ile idari konular hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

Hacı adaylarının soru ve önerileri alındıktan sonra toplantı sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?