banner331

banner319

Din görevlileri, kurban vekaletlerini TDV'ye verdi

Hakkari Çukurca İlçe Müftülüğü din görevlileri, "2022 Yılı Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu"na destek olmak amacıyla Türkiye Diyanet Vakfı Çukurca Şubesine kurban bağışında bulundu.

Hakkari Müftülüğü 30.06.2022, 10:56
Din görevlileri, kurban vekaletlerini TDV'ye verdi
© DİHA

Çukurca İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Çukurca Şubesince sürdürülen "2022 Yılı Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu"na destek yağıyor.

"Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla yürütülen kampanyaya din görevlileri, kurban bağışıyla destek oldu.

Din görevlilerinin bağışlarıyla kampanyaya anlamlı bir destek verdiğini ve vatandaşlara öncülük ettiğini ifade eden Çukurca İlçe Müftü Vekili Mehmet Ali Yiğit, "Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde yurt içi ve yurt dışında muhtaç insanların ihtiyaçlarını biraz da olsa gidermek ve İslam kardeşliğini pekiştirmek gayesiyle vekalet yoluyla kurban kesilmektedir." dedi.

Yiğit, "İlçede yaşayan vatandaşlarımızın organizasyonu katılımını sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar başlattıklarını ve bu kapsamda belli aralıklarla personelle bir araya gelip durum değerlendirmesi yaptıklarını ayrıca İlçe kamu kurum ve kuruluşları ile köy ve esnafları ziyaret ederek kurban organizasyonu hakkında açıklayıcı bilgiler verdiklerini" ifade etti.

"Farklı coğrafyalardaki insanları birbirine yaklaştıran, gönüller arasında köprüler kurulmasına vesile olan bu anlamlı organizasyona din görevlilerinin kayıtsız kalamayacağını bunun bir vefa olduğunu" söyleyen Müftü Vekili Yiğit, "Bu güzel organizasyonun geniş kitlelere ulaşması hususunda yaptığımız çalışmalar  sonucu gördüğümüz ilgi ve alaka bizi elbette ki mutlu ediyor. Bununla birlikte istedik ki din görevlileri olarak bizler de bu yıl kurbanlarımızı dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan insanlarla paylaşalım ve böylece vatandaşlarımıza öncülük yapalım. Çağrımıza kulak veren tüm din gönüllüsü arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)