Nevşehir Haberleri

nevşehir haberleri ve güncel nevşehir gelişmeleri, nevşehir ile ilgili tüm video, nevşehir fotoğrafları ve nevşehir haberleri Diyanet Haber sitemizde


Diyanet İşleri Başkanlığının açıkladığı namaz vakitlerine göre Nevşehir ve ilçelerinde Kurban Bayramı namazı hangi gün saat kaçta kılınacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile Nevşehir'den kutsal topraklara gidecek olan 165 kişilik ilk hac kafilesi dualarla yola çıktı.

Nevşehir İl Müftülüğü tarafından gençlik hizmetlerinde görevli personele yönelik eğitim semineri düzenlendi.

GÜNDEM

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde mevziye yıldırım düşmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Sait Toktaş (27), memleketi Nevşehir'de toprağa verildi.

Ramazan

Diyanet İşleri Başkanlığı, Nevşehir merkez ve ilçelerinde itikafa girilebilecek camileri belirledi.

Nevşehir Müftülüğü

Nevşehir Ürgüp İlçe Müftülüğü organizesinde "Genç Gönüllüler, Çocuk Gönüllülerle Buluşuyor" temalı program düzenlendi.

TEŞKİLAT HABERLERİ

Nevşehir'e gezmek için gelen Portekiz uyruklu Brezilya vatandaşı Carla Martoni Mendes, Nevşehir İl Müftülüğünde Kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu.

Nevşehir İl Müftülüğü tarafından "Umre Yolcularını Bilgilendirme Semineri” düzenlendi.

Nevşehir Müftülüğüne bağlı Şeyh’ul Kurra Mehmet Rüştü Aşıkkutlu Kur’an Kursunda hafızlık eğitimi alan Furkan Öztürk, 6 ay gibi kısa bir...

Nevşehir Müftülüğü

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Burhan İşliyen, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de "Peygamberimiz İman ve İstikamet" konulu konferans...

Fransa vatandaşı Catherine, Nevşehir Avanos İlçe Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

İHTİDA HABERLERİ

Hollanda vatandaşı Cornelis Albert (75), Nevşehir Ürgüp İlçe Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.