Kutsal topraklara gitmek üzere il ve ilçe müftülüklerinden kayıt yaptırarak hazırlıkları tamamlanan hacı adaylarımızın heyecanlı bekleyişleri sona erdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı 2024 yılı hac organizasyonu ile Nevşehir'den kutsal topraklara gidecek olan 165 kişilik ilk hac kafilesi için İl Müftülüğünce uğurlama programı düzenlendi.

Nevşehir Hac Uğurlama 11

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda hacı adaylarına hitap eden İl Müftüsü Kazım Güzel, hac ibadetinin yürekleri Allah ve Rasulünün sevgisi ile yanıp tutuşan müminler için en büyük özlem olduğunu belirterek "Hac, en büyük vuslat ve en büyük heyecandır. Hac, sayısız hikmetleri ve güzellikleri içinde barındıran mübarek bir yolculuktur, kutlu bir ibadettir, büyük bir arınma mevsimidir, tövbe ve dua zamanıdır, rahmet ve mağfiret iklimidir." dedi.

Nevşehir Hac Uğurlama 33

İl Müftü Yardımcısı Mahmut Taşyapan'ın yaptığı duanın ardından 165 hacı adayı tekbir, tehlil ve salavatlar eşliğinde gözyaşları içerisinde yakınlarıyla vedalaşarak otobüslerle Kapadokya Havalimanı'na uğurlandı.

Nevşehir Hac Uğurlama 22

1 kafile başkanı, 4 din görevlisi ve 2 kadın irşat görevlisinin eşlik ettiği kafile için ilk durak Medine-i Münevvere olacak.